fbpx

30 lat od śmierci Pani ze Skałki w Dursztynie

W poprzednią niedzielę, 14 czerwca w Dursztynie przy Kaplicy Ducha Świętego koncelebrowano mszę świętą, podczas której obchodzono jubileusz 30. rocznicy śmierci Mieczysławy Faryniak, 50. rocznicę święceń kapłańskich o. Wacława Michalczyka, a także premierę książki Krystyny Waniczek “Skarby Dursztyna”. W uroczystości wzięło udział wielu mieszkańców Dursztyna, a także okolicznych miejscowości.

Msza święta odprawiana była w dwóch głównych intencjach: jubileuszu święceń kampańskich, 30. rocznicy śmierci Mieczysławy Faryniak oraz w intencjach Panu Bogu wiadomych. Swój jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich obchodził ojciec Wacław Michalczyka. Razem z nim mszę świętą odprawiali: dursztyński rodak o. Kamil Łętowski i o. Zenon Styś z Warszawy. W trakcie mszy świętej przedstawiono wspomnienia i historię Pani ze Skałki. Prowadzone są starania o rozpoczęcie drogi do jej beatyfikacji.

Dursztyn – wioska wciśnięta w pasmo Pienin Spiskich. Co w sobie kryje? Odpowiedź jest prosta SKARBY! O tych skarbach opowiada Krystyna Waniczek w książce "Skarby Dursztyna". Zapraszamy do przeczytania książki i odnalezienia skarbów na miejscu🙂Dursztyn Dursztyn-Spisz Franciszkański Ośrodek Rekolekcyjny w Dursztynie Siostry Niepokalanki w Dursztynie Pustelnia Wichrówka Krystyna Waniczek

Opublikowany przez Telewizja Podhale Sobota, 20 czerwca 2020

Po mszy świętej, nastąpiła premiera książki “Skarby Dursztyna” autorstwa Krystyny Waniczek. Krystyna, na prowadzonej przez siebie stronie dursztyn-spisz.pl, napisała: “Sama książka powstawała etapami. A jej ideą było pokazanie najważniejszych centrów Dursztyna”. Tymi centrami i głównymi tematami pracy są: historia miejscowości Dursztyn, powstanie i rozwój parafii w Dursztynie, a także historie i mieszkańców Skałki, Wichrówki, i rodzinnego domu dziecka. Szerzej o historia powstania książki, można przeczytać w tym artykule: “Udało się, Pani Mieciu!” na stronie dursztyn-spisz.pl.

Stanisław Krzysztofek

Skomentuj teraz!