Eksponaty z Nowej Białej na wystawie » nowabiala24.pl

Eksponaty z Nowej Białej na wystawie

Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy historyczno-przyrodniczej „Myśliwi i kłusownicy – dwa oblicza człowieka”, który odbędzie się 6  lipca 2017 r. (czwartek) o godz. 17.00 w Muzeum Podhalańskim,  Ratusz – Rynek 1 w Nowym Targu.

Z początkiem  sezonu wakacyjnego Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu przygotowało interesującą wystawę historyczno-przyrodniczą poświęconą łowiectwu, myślistwu oraz kłusownictwu, którymi od wieków trudnili się mieszkańcy Podhala. Bogate w zwierzynę: jelenie, sarny czy dziki lasy stanowiące fragmenty prastarej karpackiej puszczy oraz tatrzańskie granie z niedźwiedziami, świstakami i kozicami sprzyjały tym zajęciom. Polowcami i kłusownikami byli niejednokrotnie późniejsi znani i cenienie przewodnicy tatrzańscy, o których wyczynach i licznych trofeach krążyły fantastycznie wręcz opowieści.

Ekspozycję, której kuratorem jest Robert Kowalski kierownik Muzeum Podhalańskiego w Nowym Targu, będzie można oglądać do końca października 2017 r. w godzinach otwarcia placówki. Wystawie towarzyszyć będą również inne wydarzenia m.in. wykłady i spotkania oraz prezentacje publikacji związanych z tematyką ekspozycji.

Źródło: strona goral info. Tam również więcej na temat wystawy

Przyjemną ciekawostką jest to,  że  na ekspozycji będzie można  obejrzeć m.in. więcierz oraz ssak do  łowienia ryb pochodzący z Nowej Białej  z kolekcji  prof. Jana Grochowskiego.

Komentowanie jest wyłączone.