Warsztaty artystyczne w Bibliotece: Inspiracja Fredrem » nowabiala24.pl

Warsztaty artystyczne w Bibliotece: Inspiracja Fredrem

Wczoraj biblioteka w Nowej Białej stała się niezwykłym miejscem spotkania literatury z sztuką. W ramach programu „Wakacje z biblioteką” odbyły się tam warsztaty twórcze, podczas których uczestnicy tworzyli obrazy inspirowane znanym i cenionym wierszem Aleksandra Fredry „Paweł i Gaweł”.

Połączenie literatury i sztuki
Warsztaty, które odbyły się w naszej bibliotece, to była niezwykła okazja do rozwijania swoich zdolności artystycznych. Uczestnicy, za pomocą różnych technik plastycznych, tworzyli obrazy inspirowane treścią popularnego wiersza.

Obrazy inspirowane Fredrem
„Paweł i Gaweł”, utwór pełen humoru i dowcipu, ale także uniwersalnej mądrości, stał się dla uczestników warsztatów prawdziwą inspiracją. Podczas tworzenia obrazów, uczestnicy mieli okazję głębiej zrozumieć treść wiersza, a jednocześnie wyrazić swoje własne interpretacje i emocje związane z utworem.

„Wakacje z biblioteką”
Warsztaty były częścią szerszego programu „Wakacje z biblioteką”, który ma na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do korzystania z bibliotek podczas letniego okresu. Dzięki temu, uczestnicy mają okazję rozwijać swoje zainteresowania, a jednocześnie spędzać czas w sposób twórczy i rozwijający.

źródło Biblioteka Publiczna w Nowej Białej

Komentowanie jest wyłączone.