III Festyn Strażacki » nowabiala24.pl

III Festyn Strażacki

Za nami trzeci już Festyn Strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Białej, zorganizowany przez naszych miejscowych druhów ochotników. W programie na pierwszym miejscu znalazła się promocja ratownictwa przedmedycznego oraz popularyzacja działania w szeregach ochotniczych jednostek straży pożarnej. Nie zabrakło również dużych pokładów dobrej zabawy, quizów wiedzy o swojej miejscowości, czy popularnej loterii fantowej. Cały dochód z organizowanego festynu zostanie przeznaczony na działalność naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Festyn otworzyli: Karolina Hornik oraz Józek Hyła, zapraszając do dobrej i bezpiecznej zabawy. Otwarciu towarzyszył także występ orkiestry dętej z Nowej Białej, która działa przy jednostce OSP.

W międzyczasie występów satyrycznych, kolejnych losowań w loterii fantowej, zaprzyjaźnione jednostki OSP walczyły w zmaganiach bojowych. Liczył się najlepszy czas, w którym druhowie musieli zrzucić pachołek, przenieść poszkodowanego do miejsca startu itp.

Wyniki rywalizacji bojowej:

  1. OSP Trybsz – 2 minuty 40 sekund
  2. OSP Krempachy – 3 minuty 1 sekunda
  3. OSP Dursztyn – 3 minuty 11 sekund
  4. OSP Nowa Biała – 3 minuty 24 sekundy

Biblioteka Publiczna w Nowej Białej, której siedziba od ponad pół roku znajduje się w budynku jednostki OSP w Nowej Białej, zachęcała mieszkańców do wypożyczenia książki na wakacje, prezentując swoje najnowsze i najciekawsze księgozbiory. Natomiast dzieci pod opieką naszej bibliotekarki, Renaty Chryc, wystąpiły ze sztuką, sztuką prezentującą problem bohaterów najpopularniejszych książek dziecięcych – problem coraz mniejszego czytelnictwa.

Biblioteka z Nowej Białej oraz pani Marysia Bednarczyk wraz z panią Lucyną Klukoszowską, przygotowały Konkurs Wiedzy o Nowej Białej, w której ochotnicy zmierzyli się z pytaniami z dwóch kategorii: gwara oraz historia. Wszyscy chętni sprawdzenia swej wiedzy, wykazali się duża pomysłowością, a przede wszystkim wiedzą. Nie było przegranych! A na pewno dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek.

Festyn nie mógł się odbyć bez sponsorów, którzy ufundowali nagrody dla loterii fantowej oraz konkursów przeprowadzanych w trakcie rozgrywek. Największymi nagrodami w loterii fantowej były: rower górski, piła spalinowa oraz zestaw narzędzi Makita. Łączna wartość nagród przekraczała pięć tysięcy złotych.

Na deskach amfiteatru, zaprezentowano satyryczny „News Biylski 24”, a w ramach gwiazdy wieczoru grupa zaprezentowała się w skeczu, którego sceny toczyły się pod „Groszkiym w Białyj”.  Zobacz nagrania, na naszym kanale na YouTube.

News Biylski 24 

Pod Groszkiym w Białyj

Jednostka OSP z Nowej Białej, w trakcie festynu zaprezentowała umiejętności i działania Kobiecej Drużyny OSP w Nowej Białej. Jednostka ta staje się z roku na rok coraz większa i odnosi duże sukcesy w konkursach pożarniczych.

Natomiast Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu zaprezentowała sposób uszczelniania rur przesyłowych gaz lub inne paliwa, realizowane w ramach ratownictwa chemicznego.

Zabawie do samego rana przygrywała kapela Paradni.

Stanisław Krzysztofek

Komentowanie jest wyłączone.