Ocalić od zapomnienia 6: spotkanie z naszą historią i tradycją » nowabiala24.pl

Ocalić od zapomnienia 6: spotkanie z naszą historią i tradycją

Bez dwóch zdań sierpniowe spotkanie w ramach Ocalić od zapomnienia w Spiskiej Izbie u Państwa Grochowskich przechodzi do tradycji naszej miejscowości. Wpisuje się w powoli tworzący się kalendarz imprez i wydarzeń, które mają miejsce w Nowej Białej.

15 sierpnia 2011 roku odbyło się pierwsze spotkanie Ocalić od zapomnienia u Państwa Grochowskich. Byliśmy wtedy młodsi, ubożsi w doświadczenie organizacji spotkań, ale pełni nadziei i chęci do dzielenia się wiedzą i zaprezentowania zbiorów Spiskiej Izby szerszemu gronu. Tak z inicjatywy Piotra Grochowskiego, Pawła Długiego, poniekąd też mojej – Stanisława Krzysztofka, przy współpracy z paniami Marią Bednarczyk oraz Anną Bendyk, a także naszych rodzin i znajomych otworzyliśmy drzwi Spiskiej Izby przed mieszkańcami i turystami.

Nasza historia Ocalić od zapomnienia

Z rok na rok, nasze spotkania organizowane były pod tematycznym szyldem. W poprzednich latach były to: kuchnia spiska, książka o Spiszu i ze Spisza, strój spiski oraz najpopularniejszy temat – z zeszłorocznego spotkania – archeologiczne skarby Obłazowej. Podczas tegorocznego spotkania powróciliśmy do korzeni, do wnętrza Spiskiej Izby, po którym ponownie oprowadziły nas panie Maria Bednarczyk, Anna Bendyk oraz Paweł Długi i gospodarz – Piotr Grochowski

Dziękujemy za tegoroczne zaangażowanie i liczne odwiedziny. W ciągu pierwszej godzin odwiedziło nas ponad 80 osób, w dużej mierze turyści.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie uda nam się spotkać i otworzyć drzwi w ramach Ocalić od zapomnienia. Czekamy również na Wasze propozycje tematów dla następnych spotkań, tego, jak można byłoby rozbudować nasze spotkania.

Komentowanie jest wyłączone.