Zatrzymany za kradzież kamieni z Białki » nowabiala24.pl

Zatrzymany za kradzież kamieni z Białki

Policjanci z komisariatu w Bukowinie Tatrzańskiej zatrzymali 38-letniego mieszkańca Bukowiny Tatrzańskiej, który dokonał kradzieży 17 metrów sześciennych kamieni i żwiru z rzeki Białki.

W Groniu (na drodze krajowej) był widziany ciągnik rolniczy z przyczepą załadowaną kamieniami i żwirem wybranym z rzeki Białki. Między innymi po tej informacji policjanci ustalili, iż może być to mieszkaniec Bukowiny Tatrzańskiej. Na miejscu policjanci ujawnili ciągnik z przyczepą, na której było 7 metrów sześciennych kamienia i żwiru z koryta rzeki Białka oraz kolejne 10 metrów sześciennych kamieni już rozładowanych na posesji tego mężczyzny.

Policjanci odnaleźli również miejsce, w którym odbywał się nielegalny pobór kamieni. Znaleziono tam maszyny służące wybieraniu kamienia.

Za kradzież, a przede wszystkim spowodowanie szkód w środowisku mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Rzeka Białka należy do o rzek i potoków górskich, a to oznacza, że zakaz wydobywania kruszywa z jej koryta reguluje także ustawa o ochronie wód. Tak nieodpowiedzialne działanie powoduje nieodwracalne szkody w środowisku wodnym, oraz niszczeniem brzegów koryta rzeki.

Jeden komentarz

  1. A Wódom Polskim nic się nie stało, choć szkody spowodowali dużo większe:-(