fbpx

Zmieniono rozkład jazdy autobusów

Firma Ibert zmieniła w dniu 1 września rozkład jazdy autobusów na trasie Dursztyn – Nowa Biała – Nowy Targ. W związku z tym z rozkładu jazd tego przewoźnika wyleciało kilka kursów – cięcia najbardziej widoczne są w niedziele. Więcej o zmianach w rozkładzie jazdy napisałem niżej.

Rozkład jazdy autobusów na nowabiala24.pl

Aktualny rozkład jazdy busów na trasie Nowa Biała – Nowy Targ znajdziesz na stronie internetowej nowabiala24.pl w zakładce BUS.

Zmiany w soboty

Dotychczas mogliśmy w soboty dostać się do Nowego Targu z Nowej Białej jednym z jedenastu kursów. Obecnie przewoźnik FTU Ibert ograniczył liczbę sobotnich kursów do ośmiu. W kierunku Nowej Białej z Nowego Targu przewoźnik usunął jeden kurs. Z ośmiu mamy do dyspozycji siedem.

Zmiany w niedziele

Największą zmianą w rozkładzie, jest jednak zmiana trasy kursowania autobusu w niedzielę. Dotychczas autobus jechał z Dursztyna do Nowej Białej i zawracał do Krempach. Następnie jechał on przez Frydman, Dębno i Harklową w kierunku Nowego Targu. Wraz z nowym rozkładem jazdy autobus kursuje po trasie takiej samej jak w tygodniu, czyli: Dursztyn – Krempachy – Nowa Biała – Łopuszna – Waksmund – Nowy Targ.

Z i tak bardzo ograniczonej liczby kursów w niedzielę z Nowego Targu do Nowej Białej, zostały nam zaledwie trzy kursy w ciągu dnia, gdzie dotychczas mieliśmy do dyspozycji pięć połączeń. Przede wszystkim z rozkładu niedzielnego usunięto popołudniowe kursy. Z dworca w Nowym Targu do Nowej Białej wyjedziemy tylko w godzinach: 6:35, 11:00 oraz 14:15. Zaś z Nowej Białej do Nowego Targu wyłącznie w godzinach: 7:10, 11:40 oraz 14:55. Na próżno szukać kursy po godzinie 18, który to mieliśmy w dotychczas dostępny.

Skomentuj teraz!