Młodzieży! Plac zabaw jest dla dzieci » nowabiala24.pl

Młodzieży! Plac zabaw jest dla dzieci

Plac zabaw pomiędzy ośrodkiem zdrowia a przedszkolem przy ulicy Głównej – znowu straszy swoim wyglądem. Altana jest częściowo rozwalona, a wokół niej walają się butelki po alkoholu. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda za płotem.

– Jeszcze w zeszłym roku wydaliśmy dużo pieniędzy i środków, by uporządkować plac zabaw. Obecna sytuacja na placu zabaw powstała w ciągu trzech tygodni. Jeszcze po zimie wszystko było w porządku – mówi Krystyna Węglarz, sołtys wsi Nowa Biała.

W dobie pandemii koronawirusa powinniśmy zostać w domach, ograniczyć spotkania w większym towarzystwie… czyżby młodzi nie rozumieli tego i mimo poważnego zagrożenia, ignorowali je? Dzisiaj zmarła 27-latka, która była m.in. zakażona koronawirusem. Młodzi również mogą zakażać się tym wirusem.

Droga młodzieży, plac zabaw jest dla dzieci! Nie jest miejscem wieczornych spotkań, picia alkoholu… Jest to niedopuszczalne.

https://www.facebook.com/nowabiala/photos/a.362166307200165/2907217849361652/?type=3&theater

– Plac zabaw jest naszą wspólną własnością, o którą razem powinniśmy dbać i troszczyć się. Koszty napraw wszelkich zniszczeń muszą być pokryte z naszego budżetu sołeckiego, na który składają się poniekąd mieszkańcy. Środki wydane na naprawę zniszczeń na placu zabaw moglibyśmy wydać na inne cele – dodaje Krystyna Węglarz.

Warto przypomnieć sobie i zobaczyć jak wyglądał plac zabaw 8 lat temu podczas otwarcia – kliknij i zobacz artykuł Pierwsze zabawy na placu zabaw.

Jeden komentarz

  1. Pingback: Przyszkolny plac zabaw » nowabiala24.pl