Piąta Niedziela Wielkiego Postu » nowabiala24.pl

Piąta Niedziela Wielkiego Postu

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
29 marca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu. Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego – w kościele zasłaniany krzyże a w naszych domach za pośrednictwem mediów skupiamy się na rozważaniu Męki Pańskiej.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św.
Nie będzie Mszy św. zbiorowych za zmarłych, a chorych w domach o ile Pan Bóg pozwoli, odwiedzę z posługą sakramentalną w Wielkim Tygodniu.

3. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa – jej liturgia wprowadza nas w ostatni etap Wielkiego Postu w Wielki Tydzień.

4. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowie we Mszy św. możne uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Proszę, aby na Mszę św. przychodziły tylko osoby związane z daną intencją mszalną.

5. Dziękuję mu posprzątanie kościoła na dzisiejsza niedziele i proszę do sprzątania kolejnych domów: Szczerba Bogusław, Kalata Paweł, Surma Jan, Klukoszowski Marian.

6. Z ołtarza Serca Pana Jezusa można zabrać baranki wielkanocne składając dowolną ofiarę na pomoc biednym – jest to dzieło charytatywne naszej Krakowskiej Caritas.

7. Przesunięcie czasu odprawiania Mszy św. wieczornych na godz. 19.00 nastąpi po Swiftach Wielkanocnych.

8. Nasz kościół jest otwarty przez cały dzień – przychodzimy na osobistą modlitwę adoracyjną.

ks. kanonik Tadeusz Korczak

Komentowanie jest wyłączone.