Wspomnienie śp. ks. Józefa Kozieła w 25 rocznicę śmierci » nowabiala24.pl

Wspomnienie śp. ks. Józefa Kozieła w 25 rocznicę śmierci

Wieki Czwartek – Święto Kapłanów
Wspomnienie śp. księdza Józefa Kozieła w 25 rocznicę śmierci

Przeżywamy Wielki Czwartek, dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Wspomnijmy w tym dniu Naszych kapłanów;  księży proboszczów, wikarych, którzy posłani do nas, byli dla nas ludźmi ważnymi.

Wspomnijmy tych wszystkich, których pamiętamy, tych o który tylko słyszeliśmy. Wspomnijmy w dobrej, serdecznej  myśli zmarłych i żyjących.

Wspomnijmy między innymi księdza prałata Józefa Kozieła z racji mijającej  w miesiącu marcu 25  rocznicy jego śmierci. Długoletniego proboszcza w Nowej Białej, Krempachach a następnie w Rabie Wyżnej gdzie zmarł 15 marca 1995.

Ksiądz Józef  Kozieł urodził się w 1930 r. w Trzebini koło Żywca. Święcenia kapłańskie otrzymał 25 czerwca 1961 roku  w Katedrze na Wawelu z rąk ks. abp. Tadeusza Baziaka. Do naszej parafii został posłany  w czerwcu 1971 roku. Tu pełnił posługę jako kapłan  i przyjaciel każdego z nas. Ukształtował całe pokolenie, które wychowywał, nauczał, któremu udzielał sakramentów lub do nich przygotowywał. Dbał o wszystko co ważne dla człowieka i wspólnoty parafialnej.

Za to wszystko i wiele innych Twoich dobrych dzieł,  Księże Józefie niech wieczny spokój będzie z Tobą  a wieczna pamięć o Tobie niech żyje wśród nas.

Skomentuj teraz!