fbpx

Wspomóż dalsze działanie strony nowabiala24.pl

Drodzy Czytelnicy,
prawie rok temu zacząłem pracę nad budową nowej strony internetowej Nowej Białej, która będzie miejscem dla wielu artykułów, galerii zdjęć, ogłoszeń. Miejscem, gdzie będzie pokazywane życie naszej miejscowości w Internecie – dostępne z każdego miejsca na świecie. Powołałem wtedy do życia stronę internetową nowabiala24.pl, dbając o jej szatę graficzną i dostępność. Jednak teraz, rok po rozpoczęciu jej działania, trzeba opłacić ponownie (na kolejny rok) serwer oraz domenę. Jest to kwota 765,606 zł. W związku z tym piszę ten artykuł do Was drodzy Czytelnicy i proszę o pomoc, by strona mogła nadal działać.

W ciągu roku odwiedziliście stronę ponad 41 tysięcy razy. Czytając artykuły i przeglądając galerie zdjęć. W sumie, na ten moment na naszej stronie nowabiala24.pl jest 211 opublikowanych artykułów, a zdjęcia można liczyć w tysiącach.

Potrzebne środki, by dalej działać

Strona działa wyłącznie dzięki moim prywatnym funduszom. Rok temu z własnych środków zakupiłem serwer, domenę, szablon strony internetowej, by móc stworzyć naszą stronę internetową. Do tego dziesiątki godzin spędzonych na dostosowywaniu strony, poprawianiu, pisaniu, sprawdzaniu. A ile razy przez małe zmiany strona przestała działać i musiałem pośpiesznie szukać rozwiązania, jak igły w stogu siana.

Do połowy maja tego roku, by strona mogła działać przez kolejny rok, muszę opłacić fakturę na utrzymanie serwera (493,23 zł), przedłużenie wykupu domeny (123,00 zł) oraz potrzebnego certyfikatu SSL (148,83 zł). W sumie daje to kwotę 765,06 złotych. Sam nie jestem w stanie kolejny raz poświęcić dużej kwoty na działanie strony internetowej Nowej Białej. Te trzy elementy pozwolą, by strona bez problemów mogła w dotychczasowej formie działać i być dostępna w Internecie. We wszystkich krańcach świata.

Działanie strony aktualnie nie jest przez nikogo wspierane finansowo. Zaś wszelkie działania i prace na jej rzecz prowadzone są bezinteresownie i w ramach wolontariatu.

Zbiórka

W związku z tym, iż samodzielnie nie jestem w stanie pokryć tego znaczącego wydatku, postanowiłem, że przeprowadzę zbiórkę na ten cel. Dzięki temu będziecie mogli, jako stali czytelnicy wesprzeć finansowo dalsze działanie strony internetowej nowabiala24.pl.

Zbiórkę znajdziesz pod adresem: zrzutka.pl/z/nowabiala24

Stworzyłem zbiórkę w portalu Zrzutka.pl, podobnie jak ponad dwa lata temu przy okazji zbiórki dla pogorzelców. Gdzie każdy może dokonać wpłaty dowolnej kwoty za pośrednictwem wielu narzędzi – za pośrednictwem: Blika, swojego internetowego konta bankowego (np. Pekao, PKO BP, Bank Ing, Aliot Bank itp.), PayU, karty Visa oraz Mastercard, Google Pay, czy po prostu jako przelew na poczcie.

Jeśli ktoś chciałby dokonać wpłaty za pomocą Paypala, to podaję linka, umożliwiającego taką transakcję: www.paypal.me/stkrzysztofek

Wpłaty możecie dokonać anonimowo lub podpisując się imieniem i nazwiskiem. Wystarczy zaznaczyć odpowiednią pole w formularzu.

Do 10 maja potrzebujemy zebrać kwotę 765,06 złotych. Dzięki temu strona nowabiala24.pl będzie mogła działać w dotychczasowej formie, a nawet – mam nadzieję – rozwinąć się!

Zbiórka na rzecz dalszego działania naszej strony dostępna jest pod tym adresem: zrzutka.pl/z/nowabiala24

W trakcie zbiórki, a szczegółowo po jej zakończeniu opublikuję jej rozliczenie. Ile udało się zebrać, od kogo – jeśli wyrazicie zgodę, a przede wszystkim na co zostały środki przekazane. Czuję się zobowiązany w przypadku prowadzenia zbiórki do transparentności. Bieżące informacje o postępie będziecie mogli śledzić na stronie zrzutki w zakładce aktualności, a także, i przede wszystkim, na naszym profilu na Facebooku.

Również Wam chcę coś dać

Również ja chcę dać coś od siebie w podziękowaniu za udzielone wsparcie i przekazane środki za pomocą zrzutki. Dlatego przygotowałem dwie możliwości. Wszystkich darczyńców, którzy przekażą minimum 50 zł na naszą zbiórkę, umieszczę na liście Darczyńcy nowabiala24.pl. Oczywiście jeśli wyrazisz na to zgodę.

Natomiast udzielając wsparcia w kwocie powyżej 100 złotych, zostaniesz umieszczony na rok specjalnej liście. Osoby na niej znajdujące się będą jako jedne z pierwszych otrzymywać ode mnie informacje o publikacji nowych artykułów i galerii zdjęć. Tych wybranych przeze mnie jako najciekawszych i najbardziej wyczekiwanych.

Dalsze losy

Strona internetowa nowabiala24.pl jest stroną internetową działającą i na bieżąco aktualizowaną. By najważniejsze informacje były zawsze dostępne w jak najszybszym czasie. Na zebranie informacji, przygotowanie artykuły i jego publikację potrzeba dużo pracy i czasu. Dążę do tego by odbudować znaczenie strony internetowej naszej miejscowości, by na nowo spora część mieszkańców oraz rodaków za granicą, korzystała z niej na co dzień. Jako podstawowe źródło informacji na temat tego co się u nas dzieje.

By strona internetowa nowabiala24.pl mogła nadal działać w obecnej formie – zamieszczać najnowsze artykuły, galerie zdjęć, ogłoszenia itp., niezbędne jest przedłużenie umowy hostingu strony oraz wykup domeny. Dzięki temu strona nowabiala24.pl będzie mogła nadal służyć nam wszystkim!

Masz pytania?

Jeśli masz pytania, chętnie na nie odpowiem, gdyż zależy mi – tak jak i Wam – na dalszym istnieniu naszej strony internetowej. Jeśli masz jakąś propozycję, albo problemy z dokonaniem wpłaty na zrzutkę, również pomogę.

Możecie mnie znaleźć na Facebooku, a także kontaktować się mailowo: st.krzysztofek@nowabiala24.pl

Dziękuję Wam wszystkim za liczne odwiedziny strony, aktywność na niej, a także za udzielone mi zaufanie oraz wsparcie,
Stanisław Krzysztofek

2 komentarze

  1. Franciszek Pacyga dnia

    Ta opłata powinna być w gestii pani sołtys i rady sołeckiej, podobnie jak to mają w sąsiednich Krempachach i Dursztynie.
    Pozdrawiam. FP.

    • Stanisław Krzysztofek dnia

      I tak, i nie. Na ten moment zdecydowałem się na taką formę wsparcia działania strony internetowej Nowej Białej, która spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem. Zobaczymy co przyniesie czas

Skomentuj teraz!