Nowa kapliczka św. Jana Pawła II » nowabiala24.pl

Nowa kapliczka św. Jana Pawła II

U zbiegu dwóch ulic, na dole naszej miejscowości została wybudowana kapliczka poświęcona świętemu Janowi Pawłowi II. Dokładnie u zbiegu ul. Św. Floriana i Cichej, gdzie tuż obok przypływa również potok, przez miejscowych zwany potockiem (jego formalna nazwa to Dębnianka).

Świętą postacią umieszczoną w kapliczce jest św. Jan Paweł II – papież Polak. Jego figurę umieszczono w kapliczce wzorowanej kształtem na szałasie. Przypomina również ołtarz polowy, który zlokalizowany był na lotnisku w Nowym Targu. Przy tym ołtarzu odbyła się msza podczas pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski, w dniu 8 czerwca 1979 roku.

Fundatorem kapliczki jest Emil Cerwas.

Kapliczka św. Jana Pawła II

Nowa kapliczka z figurą św. Jana Pawła II została zbudowana u zbiegu ul. Cichej oraz ul. Św. Floriana w Nowej BiałejZobacz z bliska kapliczką w artykule: https://nowabiala24.pl/2020/05/nowa-kapliczka-sw-jana-pawla-ii

Opublikowany przez Nowa Biała Sobota, 2 maja 2020

W tradycji Nowej Białej jest, że święci patroni mają chronić Nową Białą przed złymi mocami i nieszczęściem. Kapliczka św. Jana Pawła II uzupełnia sieć kapliczek przy drogach wjazdowych do naszej miejscowości – tym razem od dołu wsi, gdzie w ostatnich latach powstało wiele nowych domów.

Skomentuj teraz!