Zesłanie Ducha Świętego » nowabiala24.pl

Zesłanie Ducha Świętego

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
31 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Duch Święty umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

Można dzisiaj uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu „ O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Zapraszam do udziału we Mszy św. o godz. 8.00 w języku polskim lub o godz. 19.00 w języku słowackim. 

3. W Międzynarodowym Dniu Dziecka modlić się będziemy o czyste i dobre serca dla dzieci naszej parafii, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie, po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy odmawiać litanię do NSPJ.

5. W czwartek, 4 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Godzina Święta o 18.30.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek – w czwartek od godz. 18.00, w piątek od godz. 17.00, a także codziennie przed Mszą św.

7. Skorzystajmy ze spowiedzi gdyż w najbliższą niedzielę – Niedzielę Trójcy Świętej w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i komunii św.

8. W piątek i w sobotę Msze św. zbiorowe za zmarłych.
W sobotę po rannej Mszy św. odwiedzę tych chorych, którzy pragną się wyspowiadać i przyjąć sakrament namaszczenia.
Wieczorem o godz. 18.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

W tym tygodniu patronują nam:
– w środę – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa,
– w piątek – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

8. Metropolita Krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski odwołał dyspensę od udziału w niedzielnych Mszach św. Dyspensą nadal objęte są następujące grupy wiernych: osoby powyżej 65 roku życia oraz osoby chore z objawami infekcji i obawiające się zarażenia.

Pozostali wierni od dzisiejszej niedzieli mają obowiązek uczestniczenia w kościele we mszy św. Dekret Metropolity jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej miejscowości. [link pod ogłoszeniami]

9. Intencja modlitwy dla Rodziny Różańcowej na czerwiec  – za dzieci i młodzież naszej parafii.

10. Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i proszę do sprzątania z kolejnych domów: Kurnat Cyryl, Bednarczyk Józef, Howaniec Jan, Niemiec Franciszek.

11. Duchu Święty daj Twoim wierzącym siedmiorakie dary – daj szczęście bez miary.

ks. kanonik Tadeusz Korczak

Zapoznaj się także z:
1. Dekret o odwołaniu dyspensy od udziału w niedzielnych Mszach świętych

Intencje Mszy Świętych w nadchodzącym tygodniu: Intencje mszalne: 01 VI – 07 VI 2020.

Skomentuj teraz!