Ogłoszenia duszpasterskie: Uroczystość Najświętszej Trójcy » nowabiala24.pl

Uroczystość Najświętszej Trójcy

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
7 czerwca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.

2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

3. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

4. Msze św. W naszym kościele o godz. 9.00, 11.00 i 15.00.  Po Mszy o godz. 11.00 wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. W tym roku trasa procesji wiedzie w dół naszej wsi. Proszę o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów w całej parafii ( nie tylko na trasie procesji). Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwonkami, dzieci rocznicowe przychodzą w tunikach. Mamy dziewięć feretronów procesyjnych pięknie odnowionych przez pana Arka Kurnata (za co mu jeszcze raz dziękuję, dziękuję także panu Franciszkowi Zarembie za wykonanie trzech kompletów drzewców do „przywróconych do życia” feretronów – Bóg zapłać).

Proszę chętnych do feretronów: dziewczęta, kawalerów, mężatki, mężów i innych chętnych o zgłoszenie się do pani Doroty Moś, która przydzieli feretron konkretnej ekipie.

W obliczu wciąż zagrażającej pandemii pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów państwowych, które stoją na straży naszego bezpieczeństwa, zdrowie i życia.

Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na budownictwo sakralne.

5. Nie będzie drugiej procesji w Boże Ciało – procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie po Mszy św. o godz. 19.00 przez całą  oktawę Bożego Ciała.

6. Przez najbliższe  dwa tygodnie wszystkie nabożeństwa w dni powszechnie będą wieczorem o godz. 19.00.

W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego;
– w piątek bł. Piotr Dańkowski kapłan i męczennik niemieckiego obozu koncentracyjnego;
– 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.

7. Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i proszę do sprzątania z kolejnych domów: Bednarczyk Sylwester, Długi Paweł, Długi Rafał, Miśkowicz Daniel.

8. Serce Jezusa, cierpliwe i wielkiego miłosierdzia, zmiłuj się nad nami.

Intencje Mszy Świętych w nadchodzącym tygodniu: Intencje mszalne: 8 VI – 14 VI 2020.

1 komentarz

  1. Pingback: Intencje mszalne: 8 VI – 14 VI 2020 » nowabiala24.pl

Skomentuj teraz!