Ogłoszenia duszpasterskie: XI Niedziela Zwykła » nowabiala24.pl

XI Niedziela Zwykła

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
14 czerwca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali  innym dojść do świętości.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz.19.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.

3. Dzisiaj procesja eucharystyczna z litanią do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godzinie 15.00.

4. W czwartek zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po procesji błogosławieństwo dzieci oraz poświęcenie kwiatów, wianków i ziół.

5. W piątek w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze św. o godzinie 8.00 w języku polskim i o godzinie 19.00 w języku słowackim.
Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie w tych uroczystych dniach.

7. W sobotę przypada też ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca, to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. W naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.

8. W środę patronuje nam św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.

9. W tym tygodniu złożyłem wszystkie wymagane dokumenty do wniosków o dotacje na remont konserwatorski kościoła. Zostały one przyjęte i zaakceptowane. Przypominam, że otrzymaliśmy 40.000 zł z Urzędu Marszałkowskiego i 30.000 zł od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.  Jest szansa ,że te pieniądze powiększone o parafialne środki pozwolą na zakończenie prac konserwatorskich w tym roku.

10. Dziś druga niedziela miesiąca  – Bóg zapłać za ofiary na kościół.

11. Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i proszę do sprzątania z kolejnych domów: Bednarczyk Feliks, Długi Józef, Długi Jan, Bizub Jan.

12. Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego.

ks. Tadeusz Korczak

Intencje Mszy Świętych w nadchodzącym tygodniu: Intencje mszalne: 15 VI – 21 VI 2020.

Komentowanie jest wyłączone.