XII Niedziela Zwykła » nowabiala24.pl

XII Niedziela Zwykła

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
14 czerwca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, za wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Śpiewając suplikacje błagamy  Serce Jezusowe o oddalenie koronawirusa.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie kapliczki św. Jana Pawła II postawionej na  dole naszej wsi w 100 lecie urodzin Karola Wojtyły

Natomiast o godzinie 20.00 możemy obejrzeć on-line niezwykły Międzynarodowy Koncert w rocznicę urodzin naszego Papieża.
Szczegóły na stronie internetowej naszej miejscowości (informacja na samym dole) i na tablicy ogłoszeń.

3. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby żyjący godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny, a zmarli oglądali oblicze Boga Ojca

4. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.

W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą.

5. W Dursztynie odpust  –  suma o godzinie 11.00

6. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce i by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu.

Pedagogów, rodziców i uczniów zapraszam na Mszę św. dziękczynną w piątek 26 czerwca na godzinę 19.00.

Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą.

7. Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i proszę do sprzątania z kolejnych domów: Wojeński Józef, Urbaniak Marian, Hałupka Bernard, Domalik Bogusław

8. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela z przeżytą Mszą św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

ks. Tadeusz Korczak

Intencje Mszy Świętych w nadchodzącym tygodniu: Intencje mszalne: 22 VI – 28 VI 2020.


Do ogłoszeń w parafiach w niedzielę 21 czerwca 2020 r.
Zaproszenie na koncert z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II

Zapraszamy na niezwykły, międzynarodowy koncert z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, pod patronatem Jego Ekscelencji księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Jego Eminencji księdza kardynała Timothy Dolana, arcybiskupa Nowego Jorku, Jego Eminencji księdza kardynała Stanisława Dziwisza oraz Pana Adriana Kubickiego, konsula generalnego Rzeczypospolitej w Nowym Jorku.

W koncercie wystąpią artyści z 40 krajów świata, w tym z Polski, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Korei, Włoch, Japonii, Tajwanu, Turcji i Szwajcarii. Soliści Metropolitan Opera z Nowego Jorku, soliści Polskiej Opery Narodowej i Polskiego Baletu Narodowego.

W programie muzyka sakralna i klasyczna, składająca się z utworów Schuberta, Mozarta, Verdiego i Moniuszki.

Pierwotnie, koncert miał odbyć się w prestiżowym Lincoln Center w Nowym Jorku, jednak ze względu na epidemię został zrealizowany w wersji on-line.

Emisja online odbędzie się w niedzielę 21 czerwca, o godz. 20.00 na stronie wydarzenia: www.jp2concert.com.

Serdecznie zapraszamy do oglądania!

Komentowanie jest wyłączone.