XVII Niedziela Zwykła » nowabiala24.pl

XVII Niedziela Zwykła

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
26 lipca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada wspomnienie Świętych Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Marii Panny. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za nasze babcie i naszych dziadków żywych i zmarłych.

2. Pragnę podziękować za pomoc w przygotowaniu i udział w Uroczystościach Odpustowych ku czci św. Marii Magdaleny. Dziękuję Panu kościelnemu i jego rodzinie za przygotowanie kościół. Strażakom za przewiezienie ławek feretronów wszelką pomoc. Szafarzom i służbie liturgicznej ołtarza. Panu organiście i scholi. Panom za niesienie baldachimu, chorągwi i świec. Paniom za niesienie feretronów, dziewczynkom za sypanie kwiatkami i chłopczykom za dzwonienie. Paniom za prace na plebani w kuchni i rodzinom za ofiarowanie produktów żywnościowych Wszystkim za liczny udział i wszelką pomoc – składam serdeczne Bóg zapłać

3. Rozpoczynamy II etap renowacji i prac konserwatorskich naszego kościoła – elewacji północnej i południowej nawy oraz Krucyfiksu z wieży kościoła Na skutek pandemii prace się opóźniły. Tak jak to było uchwalone za Ks. Tadeusza i Rady Parafialnej bardzo proszę aby osoby które nie wpłaciły na ten cel aby wpłaciły należne ofiary do Pana Józefa Skarbnika – szafarza ponieważ będziemy musieli wpłacić już poszczególne raty. Dostaliśmy dotacje z Urzędu Marszałkowskiego i Konserwacji Zabytków ale musimy mieć 2/3 swojego wkładu. Jeśli nie wpłacimy w należnym czasie to będziemy musieli zwrócić dotacje. Bardzo dziękuje za ofiarność i zrozumienie.

4. Za tydzień w niedzielę 2 VIII o godz. 11.00 będziemy obchodzić Uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej Parafii. Dlatego Msza św. o godz. 9.00 będzie w języku słowackim a o 11.00 w języku polskim.
Spowiedź dzieci pierwszo – komunijnych, rodziców i ich rodzin będzie w sobotę o godz. 9.00. Próby przed Komunią św. będą w poniedziałek, wtorek w czwartek o godz. 17.00 i generalna próba w sobotę o godz. 16.00

5. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i bardzo proszę aby na najbliższą niedziele posprzątali nasz kościół i wokół kościoła rodzice dzieci, które w tym roku przystępują do pierwszej Komunii św.

6. Ofiarę na kościół 100 dolarów złożyli Anna i Emil Cerwas. Składam serdeczne Bóg zapłać.

7. Dziś jest odpust w Kacwinie – suma o godz. 11.30, a za tydzień 2 VIII odpust w Dursztynie- suma o godz. 11.30.

8. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca – msza rano w języku polskim, a wieczorem zbiorowa w języku słowackim. Od godz. 18.00 – spowiedź.

W tym tygodniu patronują nam:
– środa – wspomnienie św. Marty,
– czwartek – wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła,
– piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,
– sobota – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

Niech Pan Bóg błogosławi na czas wypoczynku i pracy

ks. Zbigniew Kosowski

Intencje Mszy Świętych w nadchodzącym tygodniu: Intencje mszalne: 27 VII – 2 VIII 2020.

Komentowanie jest wyłączone.