Zbiórki pieniędzy na rzecz pogorzelców » nowabiala24.pl

Zbiórki pieniędzy na rzecz pogorzelców

W związku z coraz liczniej pojawiającymi się pytaniami odnośnie zbiórek pieniędzy powstających w portalach zrzutka.pl oraz pomagam.pl, niżej prezentujemy zbiórkę pieniędzy oficjalnie utworzoną przez nowabiala24.pl oraz zbiórki – potwierdzone – na rzecz konkretnych rodzin. Te ostatnie znajdują się w dalszej części artykułu.

Oficjalna zrzutka na rzecz pogorzelców z Nowej Białej

Oficjalna zbiórka pieniędzy na rzecz wszystkich pogorzelców z Nowej Białej. Środki zebrane w ramach tej zbiórki zostaną podzielone na podstawie procentowego udziału strat w sumie wszystkich strat wynikających z pożaru – o szczegółach będziemy informowali po ustaleniu warunków prawnych i podatkowych.

Link do zrzutki organizowanej przez nowabiala24.pl: https://zrzutka.pl/duuwaw

W ramach tej zbiórki, w ciągu czterech dni, udało się zebrać ponad milion złotych. Zbiórka nadal trwa – możesz nadal przekazać pomoc w ramach tej zbiórki.


Zrzutka na zakup materiałów budowlanych

Kamil Bryniarski, właściciel firmy Remade Polska z Nowego Targu, prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup materiałów budowlanych, które zostaną następnie przekazane pogorzelcom.


Zrzutka na rzecz strażaków z OSP Nowa Biała, którzy ucierpieli w pożarze

Za zbiórka pieniędzy organizowana jest na rzecz strażaków ochotników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Białej, którzy ucierpieli w wyniku pożaru, który wybuchł 19 czerwca w Nowej Białej. Kiedy oni nieśli pomoc sąsiadom – ich dorobek życia stawał w ogniu. Teraz oni potrzebują naszej pomocy…


Nasza Polonia z USA włącza się w pomoc

Pomoc finansową można przekazać za pomocą zbiórki online, do której odnośnik znajduje się obok
Jako przedstawiciele Klubu Nowa Biała w Chicago otwieramy zbiórkę na pomoc pogorzelcom, którzy ucierpieli w tym tragicznym pożarze w dniu dzisiejszym tj. 19 czerwca 2021 r. Ogromna tragedia, która dotknęła tyle bielskich rodzin! Każdy dolar to wielkie wsparcie dla poszkodowanych, którzy musieli patrzeć jak dorobek ich życia zamienia się w proch. Dziękujemy bardzo za okazane serce i wsparcie finansowe!  


Zbiórki na rzecz poszczególnych rodzin

Poniżej prezentujemy odnośniki do zbiórek pieniędzy na rzecz poszczególnych rodzin, które ucierpiały w trakcie pożaru w Nowej Białej. Listę podajemy w kolejności alfabetycznej, według nazwisk.

Środki zebrane w ramach poniższych zbiórek oraz za pośrednictwem przelewów bezpośrednio na rachunek bankowy, są środkami do dyspozycji rodzin. Administracja serwisu nowabiala24.p nie bierze udziału w rozliczaniu tych zbiórek, a tym bardziej nie będzie weryfikowała sposobu wykorzystania tych środków. Naszym zadaniem było jedynie zebranie wszystkich zbiórek w jednym miejscu.

Opisy znajdujące się koło zbiórek zostały przygotowane na naszą prośbę, przez poszkodowane rodziny.

Jeśli któraś z rodzin nie została uwzględniona, a chciałby by tutaj znalazła się informacja o możliwych kanałach wsparcia dla nich – proszę o kontakt przez messengera lub mailowy st.krzysztofek@nowabiala24.pl


Pomoc na rzecz rodziny Bednarczyk

Dom nr 84:
„Mam na imię Teresa Bednarczyk. Dnia 19 czerwca wybuchł ogromny pożar w Nowej Białej, który dotknął mnie oraz moją rodzinę. W wyniku pożaru straciłam mój dom rodzinny. Mieszkałam tam z mężem Grzegorzem, z naszymi córkami – siedmioletnią Nikolą i Leną, która niedawno skończyła roczek. Mieszkał wraz z nami mój tata Paweł. Zrobiliśmy generalny remont domu zaledwie półtora roku temu. Niestety po ogólnych oględzinach okazało się, że dom nadaje się tylko do rozbiórki. Jest to dla nas niebywale trudna sytuacja. A smutek w oczach dziecka po stracie domu boli najbardziej. Za wszelką pomoc bardzo dziękujemy.”


Pomoc na rzecz rodziny Brawiak

Dom nr 86:
Rodzina Brawiak – siedmioosobowa, trzypokoleniowa rodzina, która w pożarze straciła nie tylko dom, ale i całe gospodarstwo, które było ich głównym źródłem utrzymania. W pożarze zginęły również zwierzęta – 8 krów, 5 baranów, owca i piesek.


Pomoc na rzecz rodziny Długich

Dom nr 110:
Nasza dom tworzą trzy rodziny, w sumie osiem osób. W pożarze uległ zniszczeniu nasz nowy dom który miał zaledwie 10 lat spłonęło nam całe poddasze, do wymiany są krokwie blacha straciliśmy wszystkie rzeczy które były na poddaszu, spłonęła również stodoła i dach nad przybudówką i garażem W stodole znajdowały się sprzęty między innymi kosiarki, podkaszarki. Reszta domu została całkowicie zalana do wymiany są drzwi, panele okna, całe ocieplenie oraz elewacja domu Popękały ściany trzeba ja odmalować jak i również zrobić nową łazienkę.


Pomoc na rzecz rodziny Hałupka

Dom nr 118:
Jesteśmy sześcioosobową rodziną z malej wsi – Nowej Białej. W sobotę 19 czerwca wybuchł pożar, który zajął nie tylko zabudowanie gospodarcze, ale również nasz dom. Straciliśmy dorobek życia własnego i naszych ojców. Za każde wsparcie, zaangażowanie i pomoc materialną z serca będziemy wdzięczni. Liczymy, że jak najszybciej uda nam się odbudować nasz dom. Pamiętajmy, dobro powraca!


Pomoc na rzecz rodziny Howaniec

Dom nr 94:
Rodzina Howaniec – sześcioosobowa, trzypokoleniowa rodzina z małymi dziećmi, która w pożarze straciła dom oraz wszystkie zabudowania gospodarcze z licznym sprzętem rolniczym.

Rodzina udostępnia rachunek bankowy, na który można przekazywać darowizny:

odbiorca: Jan Howaniec
tytuł przelewu: Darowizna dla Jan Howaniec
numer konta bankowego: 58 8791 0009 0001 0002 1715 0001


Pomoc na rzecz rodziny Majerczak

Dom nr 88: Czteroosobowa rodzina w jednej krótkiej chwili straciła w pożarze cały dobytek swojego życia – spłoną dom, wszystkie zabudowania gospodarcze oraz żywy inwentarz – 4 krowy, 12 jagniąt i piesek. Dom nie nadawał się już do remontu z powodu ogromnych zniszczeń i zalanych murów oraz fundamentów. Za wszelką, dotychczas udzieloną pomoc, rodzina Majerczaków dziękuję z całego serca i prosi o dalsze wsparcie. Pamiętajcie, że dobro zawsze powraca

Rodzina udostępnia rachunek bankowy, na który można przekazywać darowizny:

odbiorca: Jan Majerczak
tytuł przelewu: Darowizna dla Jan Majerczak
numer konta bankowego: 73 8812 0005 0000 0015 3748 0001

Rodzina udostępnia również możliwość wpłat darowizn za pośrednictwem PayPal:

https://paypal.me/pools/c/8AKDXX7NCq

Pomoc na rzecz rodziny Miśkowicz

Dom nr 104:
Rodzina Miśkowicz. Sześcioosobowa rodzina, która w skutek pożaru straciła dom i wszystkie pomieszczenia gospodarcze wraz ze stajnią oraz garażem na sprzęt rolniczy. W pożarze zginęła znaczna część zwierząt. Krowy ocalały. Spaleniu uległa znaczna część sprzętu rolniczego. Dom uległ takiemu zniszczeniu, że jedynie nadawał się do rozbiórki. Bardzo dziękujemy za słowa otuchy i wsparcie! Bardzo prosimy o pomoc w odbudowaniu nowego domu oraz gospodarstwa, które jest naszym głównym źródłem utrzymania. Bóg zapłać!


Pomoc na rzecz rodziny Urbaniak

Dom nr 116:
Rodzina Urbaniak – ośmioosobowa, czteropokoleniowa rodzina, która w pożarze straciła cały swój dom z garażem i zabudowaniami gospodarczymi. Jednym słowem rodzina straciła wszystko co było cenne, wszystko na co pracowała całe życie.


Pomoc na rzecz rodziny Wojeńskich

Dom nr 114:
Rodzina Wojeńskich – w domu mieszkały 4 osoby. Małżeństwo mające ok. 60 lat, syn wymagający opieki oraz ok. 80 letnia babcia, przebywały również tam na co dzień wnuki. W pożarze stracili cały swój dobytek – dom, gospodarstwo, w tym także zwierzęta. Dla dzieci to szok, że nie mogą u babci nocować. Pytają o swoje łóżka, zabawki, które całkowicie spłonęły.


Komentowanie jest wyłączone.