Wizyta kanoniczna naszej parafii » nowabiala24.pl

Wizyta kanoniczna naszej parafii

W niedzielę 29 maja w naszej parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Białej, miała miejsce wizytacja kanoniczna. Naszą parafię odwiedził ks. bp Robert Chrząszcz, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej.

W Kodeksie Prawa Kanonicznego czytamy następujące słowa: „Biskup diecezjalny poprzez swoją posługę utwierdza lud wierny w wierze, nadziei i miłości. Biskup realizuje te cele w szczególnym wymiarze w ramach wizytacji kanonicznej. Biskup ma obowiązek przeprowadzić taką wizytację zgodnie z normą prawną Kodeksu Prawa Kanonicznego, raz na pięć lat, osobiście lub przez swojego biskupa pomocniczego”. (por. kan. 396 – 397 KPK).

Ksiądz biskup swoją wizytę rozpoczął od uczestnictwa w porannej mszy świętej o godz. 9:00, gdzie został oficjalny powitany w parafii przez proboszcza, a także został przekazany biskupowi klucz do kościoła. W trakcie mszy świętej podziękowania złożyli przedstawiciele parafian. Biskup wygłosił również okolicznościowe kazanie oraz pobłogosławi wiernych.

Po mszy świętej o godz. 9:00 miało miejsce spotkanie księdza biskupa z przedstawicielami grup parafialnych, m.in.: ministrantami, lektorami, scholą, różami różańcowymi.

Biskup uczestniczył również w mszy świętej o godzinie 11:00, gdzie podobnie jak w trakcie mszy świętej o godz. 9:00 udzielił uroczystego błogosławieństwa wiernych oraz wygłosił kazanie.

O godzinie 13:30 na cmentarzu odmówiono koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Wizytację kanoniczną zakończyła msza święta o godz. 15:00.

fot. Grzegorz Kołodziej

Msza święta o godz. 9:00 oraz spotkanie z grupami parafialnymi

Spotkanie z grupami parafialnymi

Msza święta o godz. 11:00

Koronka do Bożego Miłosierdzia na cmentarzu (godz. 13:30)

Msza święta o godz. 15:00

Komentowanie jest wyłączone.