Wycieczka na Słowację » nowabiala24.pl

Wycieczka na Słowację

25 listopada 2022r. Towarzystwo Słowaków w Polsce zorganizowało wycieczkę turystyczno-krajoznawczą dla dzieci uczących się języka słowackiego w szkołach podstawowych na Spiszu i Orawie. Podczas wycieczki dzieci poznały zabytki historyczne, kulturowe i przyrodnicze Słowacji. Zwiedziliśmy Orawski zamek, a później udaliśmy się do zoo.

Przed wejściem na teren ZOO uczniowie zapoznali się z obowiązującym tam regulaminem. W zwiedzaniu tego niezwykłego miejsca towarzyszyła im pani przewodnik, która interesująco opowiadała o pochodzeniu i zwyczajach zwierząt oraz przytaczała ciekawostki z nimi związane. Podziwiali różne ptaki m.in. papugi. Wiele emocji wzbudzili drapieżni mieszkańcy ogrodu, a szczególnie tygrysy i lwy, majestatycznie przechadzające się po swoim terytorium. Wielkim przeżyciem było spotkanie się z niedźwiedziem brunatnym. Dzieci miały możliwość wejścia do egzotarium, pełnego rzadkich gatunków płazów, gadów i ryb. Dużym przeżyciem było głaskanie królików, kotów, świnek morskich oraz wiewiórek.

Pobyt w „królestwie zwierząt” dostarczył uczniom wiele pozytywnych emocji. Zrobione zdjęcia i zakupione pamiątki będą przypominały o tej niezwykłej wycieczce.

źródło: SP Nowa Biała [1]

 
Failed to get data. Error:
Quota exceeded for quota metric 'All requests' and limit 'All requests per day' of service 'photoslibrary.googleapis.com' for consumer 'project_number:965144024311'.

Komentowanie jest wyłączone.