Bajkowe spotkanie dla zerówkowiczów w bibliotece » nowabiala24.pl

Bajkowe spotkanie dla zerówkowiczów w bibliotece

Biblioteka to miejsce, gdzie można spędzić czas w sposób nie tylko pożyteczny, ale także przyjemny. Dowiedzieli się o tym dzisiaj zerówkowicze i przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Nowej Białej, którzy odwiedzili lokalną bibliotekę. Spotkanie z literaturą dostarczyło im wiele wrażeń, a przede wszystkim pozwoliło na poznanie wielu ciekawych aspektów bibliotecznej rzeczywistości.

Biblioteka to miejsce, w którym można znaleźć nie tylko książki, ale także czasopisma, komiksy. Poza wypożyczaniem literatury, biblioteka oferuje wiele innych atrakcji. W czasie spotkania z dziećmi przeprowadzona została pogadanka na temat tego, co jeszcze można robić w bibliotece. Przedszkolaki miały wiele pomysłów, m.in. można przeglądać gazety i czasopisma, korzystać z komputerów, brać udział w zajęciach edukacyjnych czy po prostu spędzać czas w czytelni.

Kolejnym tematem rozmowy były zasady korzystania z biblioteki. Dzieci dowiedziały się, jak zostać czytelnikiem biblioteki, czyli jakie dokumenty są potrzebne do założenia karty czytelnika. Bardzo ważnym aspektem była także rozmowa na temat dbania o książki. Zostało omówione, jak powinno się korzystać z książek, jak ich nie uszkadzać oraz jak przechowywać wypożyczone pozycje.

Na zakończenie spotkania, każde dziecko wykonało swoją własną Kicię Kocię. Ta zabawa pozwoliła na kreatywną ekspresję, a także na utrwalenie wiedzy na temat bohaterki książki, którą dzieci wysłuchały na początku spotkania.

Wizyta w bibliotece to nie tylko wypożyczanie książek. To również czas spędzony w miłym i przyjaznym miejscu, gdzie można spotkać nowych ludzi, odkrywać nowe tytuły i rozwijać swoje pasje. Biblioteka to miejsce, które warto odwiedzić, nie tylko w celu wypożyczenia książek, ale także po to, aby poznać ciekawych ludzi, zainspirować się, a przede wszystkim, aby dobrze się bawić.

 
Failed to get data. Error:
Quota exceeded for quota metric 'All requests' and limit 'All requests per day' of service 'photoslibrary.googleapis.com' for consumer 'project_number:965144024311'.

Komentowanie jest wyłączone.