Liturgia Wielkiego Piątku » nowabiala24.pl

Liturgia Wielkiego Piątku

Wielki Piątek to jeden z najważniejszych dni w chrześcijańskim kalendarzu liturgicznym. W tym dniu, chrześcijanie na całym świecie skupiają się na Męce i Śmierci Pana Jezusa Chrystusa. W Nowej Białej na Spiszu, liturgii Wielkiego Piątku w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej przewodniczył ksiądz proboszcz Artur Gadocha.

Msza święta rozpoczęła się od symbolicznego położenia się księdza proboszcza Artura Gadochy na posadce kościoła. Ten gest symbolizuje cierpienie i śmierć Jezusa Chrystusa, który umarł za grzechy ludzkości. Przy tym, położenie się na posadce kościoła przez księdza ma też nawiązywać do tradycji, w której biskupi w czasach pierwszych chrześcijan modlili się w taki sposób na grobach męczenników. Dzięki temu, wierni w kościele mieli okazję do zastanowienia się nad swoim życiem i poświęceniu Jezusa Chrystusa.

Podczas liturgii, licznie zgromadzeni mieszkańcy Nowej Białej modlili się i rozważali Mękę Pańską. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu, symbolizującego grób Jezusa Chrystusa, odbyło się w skupieniu i ciszy. Wszyscy wierni odśpiewali pieśni pasyjne, które przypominały o cierpieniu i ofierze Jezusa.

Liturgia wielkiego piątku to czas, który w chrześcijaństwie jest poświęcony modlitwie, refleksji i skupieniu się na Męce i Śmierci Jezusa Chrystusa. Mieszkańcy Nowej Białej wzięli w niej liczny udział, co pokazuje, jak ważne są dla nich wartości religijne i tradycje.

for. Grzegorz Kołodziej

 
Failed to get data. Error:
Quota exceeded for quota metric 'All requests' and limit 'All requests per day' of service 'photoslibrary.googleapis.com' for consumer 'project_number:965144024311'.

Komentowanie jest wyłączone.