Derby spiskie zakończone zwycięstwem Łęgów » nowabiala24.pl

Derby spiskie zakończone zwycięstwem Łęgów

W sobotni wieczór, 13 maja, na boisku Sportowej w Nowej Białej odbyło się emocjonujące derbowe starcie pomiędzy drużynami Łęgi Nowa Biała i Spisz Krempachy. Mecz został rozegrany w ramach 12. kolejki Podhalańskiej Klasy B Grupy 2 w sezonie 2022/2023. Choć obie drużyny stoczyły zaciętą walkę, to ostatecznie to gospodarze, Łęgi Nowa Biała, wygrali to spotkanie, odnosząc zwycięstwo 2:1.

To Łęgi Nowa Biała jako pierwsi zdobyli bramkę, kiedy to w 20. minucie Mateusz Knurowski umieścił piłkę w siatce przeciwnika, asystował mu Sylwester Skwarek. Jednak niezrażeni tym trafieniem zawodnicy Spisza Krempachy odpowiedzieli szybko i wyrównali wynik w 28. minucie za sprawą Piotra Pietraszka. Po przerwie obie drużyny kontynuowały zaciętą grę, starając się zdobyć kolejne bramki. W 68. minucie to jednak Łęgi Nowa Biała wyszły na prowadzenie za sprawą trafienia Jakuba Cerwasa, któremu również przy tej bramce asystował Sylwester Skwarek. Mimo starań Spisza Krempachy, drużyna ta nie zdołała już odwrócić losów meczu, a Łęgi utrzymały się na prowadzeniu do końcowego gwizdka.

Skład drużyny KS Łęgi Nowa Biała
Skład podstawowy: Dariusz Bednarczyk, Krzysztof Brawiak, Jakub Cerwas, Wojciech Dudas, Damian Gołębiowski, Michał Hełdak, Mateusz Knurowski, Paweł Majerczak, Sylwester Skwarek, Szymon Słowik oraz Roman Sołtys.
Skład rezerwowy: Marek Bednarczyk, Andrzej Gołębiowski, Sebastian Łojek oraz Michał Surma.

Skład drużyny KS Spisz Krempach
Skład podstawowy: Damian Bizub, Tomasz Gryguś, Szymon Łojek, Krystian Łukasz, Mateusz Łukasz, Tomasz Pacyga, Piotr Pietraszek, Szymon Sołtys, Piotr Surma, Paweł Zygmond oraz Łukasz Zygmund
Skład rezerwowy: Gabriel Brzyzek, Tomasz Galuś, Adam Gryguś, Michał Klamerus, Robert Moś, Piotr Świec oraz Michał Zygmund.