Dwa lata po wielkim pożarze: Podziękowania dla bohaterów » nowabiala24.pl

Dwa lata po wielkim pożarze: Podziękowania dla bohaterów

W poniedziałek 19 czerwca 2023 roku minęły dokładnie dwa lata od wielkiego pożaru, jaki dotknął Nową Białą. Przedstawicielka poszkodowanych rodzin, Magdalena Rabiańska, złożyła podziękowania podczas uroczystości przekazania nowych pojazdów ratowniczo-gaśniczych dla OSP Nowa Biała.

Treść podziękowań zamieszczam również na naszej stronie.

Treść podziękowań:

Minęło dwa lata odkąd nasze życie zmieniło się o 180 stopni…
19 czerwca 2021 roku wtedy wydawało nam się, że runął cały nasz świat…
Większość z nas straciła dorobek swojego życia…
Lecz Dzięki ludziom dobrej woli, dzisiaj już mieszkamy w nowych domach..
Jednak cena za nowy dom dla niektórych była bardzo wysoka… Najgorszemu wrogowi nie życzymy tego, przez co my musieliśmy przejść by dotrzeć do tego momentu…
Dzięki Bogu natomiast, nie zapłaciliśmy tej najwyższej, możliwej ceny….
Żyjemy… i to jest najważniejsze…
Przy tej wspaniałej , doniosłej okazji, w imieniu Swoim oraz wszystkich poszkodowanych, chcielibyśmy podziękować Strażakom Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej , oraz wszystkim ochotnikom, którzy z pełnym poświęceniem walczyli z ogniem i pomagali nam podczas i po pożarze. Przedstawicielom służby zdrowia za pomoc medyczną. Policji oraz Wojsku obrony Terytorialnej Mieszkańcom naszej wsi za wrażliwość i wsparcie, którego nam udzielali w tych trudnych chwilach…
Przedstawicielom władz Państwowej jednostkom Straży Pożarnej , Caritasom i Kurii, naszemu księdzu proboszczowi, proboszczom i sołtysom okolicznych, ale też i bardziej odległych wsi, za zorganizowanie zbiórek pieniężnych za wszelkie wsparcie finansowe oraz rzeczowe z Polski i z zagranicy. Tutaj wielkie podziękowania również dla naszej polonii i Koła Nowa Biała w USA.
Naszej Pani Sołtys , radzie sołeckiej za zaangażowanie , poświęcony czas przy odbudowie naszych domów. Przyjaciołom i rodzinie za udzielone schronienie i pomoc. Restauracjom i firmom kateringowym za zorganizowane posiłki . Firmą budowlanym oraz składom budowlanym za ich dobroć i czas który nam wtedy poświęcili . Naszej jednostce OSP , pani Dyrektor, pracownikom oraz wolontariuszom Szkoły Podstawowej za udostępnienie miejsc oraz podział darowanych rzeczy materialnych.
Przedstawicielom Gminy oraz innym instytucjom państwowym za wsparcie i ułatwienia procedur odbudowy naszych domów…
Wszystkim pozostałym dobroczyńcom, o których nie wspomniałam – SERDECZNE DZIĘKUJEMY I BÓG WAM ZAPŁAĆ! Jesteście wielcy i cudowni. Oby was Bóg chronił od wszelkich nieszczęść tego świata.
Na ręce pana Ministra Edwarda Siarki oraz Pani Sołtys Krystyny Węglarz składamy te symboliczne prezenty aby okazać wdzięczność dla was wszystkich. Wdzięczność, którą nie łatwo wyrazić słowami… Trudno opisać to, co czuje się w sercu… Jednak właśnie takie trudne i dotkliwe doświadczenia życiowe udowadniają nam, że tragedie jednoczą ludzi a ich obecność, wsparcie i dobre słowo są bezcenne.
Jeszcze raz, dziękujemy..

Magdalena Rabiańska