Uczniowie odkrywają tajemnice Ojcowskiego Parku Narodowego » nowabiala24.pl

Uczniowie odkrywają tajemnice Ojcowskiego Parku Narodowego

Dzięki inicjatywie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”, 6 czerwca grupa uczniów klas IV-VIII miała okazję uczestniczyć w niezapomnianej wycieczce do malowniczego Ojcowa. Tego dnia, korzystając z pięknej pogody i uroków natury, młodzi badacze odkrywali tajniki Ojcowskiego Parku Narodowego.

Wędrówka Doliną Prądnika

Rozpoczęcie przygody z naturą nastąpiło od spaceru malowniczą Doliną Prądnika. Ta trasa wędrówki dała uczestnikom możliwość podziwiania niezwykłych formacji skalnych, które rzeźbiła natura przez wieki. Największe wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiła słynna Maczuga Herkulesa – zaskakujący wynik działalności sił natury.

Jaskinia pełna tajemnic

Następnie ścieżka prowadziła do Bramy Krakowskiej oraz do Groty Łokietka – największej i najpiękniejszej jaskini Ojcowskiego Parku Narodowego. Tam uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć fascynujące twory natury, których urok nie mógł pozostać niezauważony.

Tajemnice Zamku w Pieskowej Skale

Końcowym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku w Pieskowej Skale. To miejsce, pełne historii i legend, wzbudziło wielkie zainteresowanie uczestników. Uczniowie mieli okazję własnoręcznie wybić swoją monetę – pamiątkę z tego wyjątkowego dnia.

Powrót pełen wspomnień

Podczas przerwy uczestnicy wycieczki posilili się smacznym obiadem, czerpiąc energię do dalszych odkryć. Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego była niezapomnianą lekcją historii i przyrody, która na długo zostanie w pamięci uczestników. Zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni pozytywnych emocji, wrócili do swoich domów, obfitując w nowe doświadczenia i wiedzę o urokach naszego kraju.

fotografia i źródło SP Nowa Biała

Komentowanie jest wyłączone.