Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce » nowabiala24.pl

Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pt. „Poznaj Polskę”, 13 czerwca grupa uczniów klas I-III wyruszyła na niezapomnianą wycieczkę do Wieliczki. Głównym celem tej wyprawy była sławna Kopalnia Soli, która jest znana i podziwiana nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Zejście w głąb kopalni: Wrażenia jak z innej epoki

Podczas wizyty w kopalni uczniowie mieli okazję zjechać w głąb ziemi starymi, drewnianymi schodami, prowadzeni przez przewodnika. Pan oprowadzał nas po podziemnych komorach, opowiadając o historii kopalni, jak również o legendzie Świętej Kingi, która jest nierozerwalnie związana z tym miejscem.

Spotkanie ze Skarbnikiem

Podczas wizyty w kopalni uczniowie mieli okazję spotkać Skarbnika – ducha kopalni soli. Legendarne postaci zorganizowało dla uczniów szereg ciekawych konkursów, w których brali oni udział z ogromnym zaangażowaniem i radością.

Podziemny posiłek i warsztaty w Muzeum Żup Krakowskich

Pod ziemią uczniowie zjedli obiad, co było kolejnym niezwykłym doświadczeniem tego dnia. Po powrocie na powierzchnię, wycieczka skierowała się do Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. Tam uczniowie wzięli udział w edukacyjnych warsztatach pt. „Od kopacza do górnika”, podczas których mogli z bliska poznać pracę górników.

fotografia i źródło SP Nowa Biała

Komentowanie jest wyłączone.