Wspomnienie św. Marii Magdaleny » nowabiala24.pl

Wspomnienie św. Marii Magdaleny

Tradycyjnie 22 lipca we wspomnienie św. Marii Magdaleny, w Nowej Białej ma miejsce jeden z dwóch odpustów parafialnych (w listopadzie ma miejsce odpust w związku ze wspomnieniem w. Katarzyny Aleksandryjskiej – patronki kościoła parafialnego i parafii). W pogodne dni sumy odpustowe odprawiane są przy kaplicy poświęconej św. Marii Magdaleny. Kaplica ta znajduje się wśród pól, na zachód od miejscowości Nowa Biała.

Podczas sum odpustowych ksiądz proboszcz Artur Gadocha obchodził 25-lecie święceń kapłańskich. Przedstawiciele naszej parafii złożyli proboszczowi podziękowania i życzenia.

Święta Maria Magdalena jest jedną z najważniejszych postaci w Nowym Testamencie. Tradycyjnie identyfikowana jest jako kobieta, z której Jezus wypędził siedem demonów, oraz jako ta, która namaściła stopy Jezusa przed Jego śmiercią i umyła je swoimi włosami. Maria Magdalena jest często określana jako pierwsza świadek Zmartwychwstania, ponieważ Ewangelia według Jana opisuje, że to właśnie ona jako pierwsza zobaczyła zmartwychwstałego Jezusa i przekazała innym wiadomość o Jego zmartwychwstaniu.

W chrześcijaństwie Święta Maria Magdalena często jest uważana za symbol pokuty i nawrócenia. Jest patronką wielu grup i instytucji, w tym penitentów, kobiet, wdów i aptekarzy. Jej wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest 22 lipca.

fot. Grzegorz Kołodziej

Suma o godz. 9:30

Suma o godz. 11:30

Komentowanie jest wyłączone.