-1.4 C
Nowa Biała
piątek, 18 października, 2024

Łęgi Nowa Biała wygrywają z LKS Biali Biały Dunajec 6:2

W sobotę, 21 września, Łęgi Nowa Biała pokonały LKS Biali Biały Dunajec 6:2 w meczu 5. kolejki Klasy B Grupy 2 Podhalańskiego sezonu 2024/2025. Po wyrównanym początku drugiej połowy, gospodarze zdominowali końcówkę meczu, zapewniając sobie pewne zwycięstwo.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla Łęgi Nowa Biała, po golach Tomasza Waliczka w 8. minucie (asysta Michała Haręzy) oraz samego Haręzy w 14. minucie (asysta Waliczka). Mimo wielu okazji, gospodarze nie byli w stanie zdobyć więcej bramek przed przerwą.

W drugiej połowie Biali Biały Dunajec zdołali wyrównać na 2:2 dzięki Bartłomiejowi Bocheńczakowi, który strzelił dwa gole w 60. minucie. Jednak w dalszej części spotkania Łęgi Nowa Biała odzyskały kontrolę nad meczem. W 67. minucie Mateusz Knurowski wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, a kolejne bramki zdobyli Michał Haręza (70. minuta), Daniel Gnida (75. minuta, asysta Sylwester Skwarek) oraz Krystian Holowa (80. minuta, asysta Skwarek), ustalając wynik na 6:2.

Łęgi Nowa Biała odniosły pewne zwycięstwo po intensywnej drugiej połowie, mimo chwilowego wyrównania ze strony Białego Dunajca. Gospodarze dominowali w końcówce, dzięki czemu zdobyli trzy punkty i umocnili swoją pozycję w tabeli. W przyszłym tygodniu czeka ich wyjazdowy mecz z Gronik Gronków – liderem tabeli!

Pozycja na tabeli

Po czterech kolejkach rozgrywek w Podhalańskiej Klasie B Grupa 2 drużyna Łęgi Nowa Biała zajmuje 2. miejsce w tabeli. Ma na swoim koncie 10 punktów, podobnie jak lider – Gronik Gronków. Oba zespoły mają identyczny bilans meczów: 3 wygrane, 1 remis i brak porażek. Różnią się jednak bilansem bramkowym – Łęgi Nowa Biała zdobyły 15 bramek, ale straciły 6, co daje różnicę +9, podczas gdy Gronik Gronków ma aż +14 (15 zdobytych i tylko 1 stracona).