-1.4 C
Nowa Biała
piątek, 18 października, 2024

Łęgi Nowa Biała pokonują KS Zakopane II 3:2 po hat-tricku Mateusza Knurowskiego

W niedzielę, 13 października, Łęgi Nowa Biała wygrały 3:2 z KS Zakopane II w 8. kolejce Klasy B Grupy 2 Podhalańskiego sezonu 2024/2025. Bohaterem spotkania był Mateusz Knurowski, który strzelił wszystkie trzy bramki dla gospodarzy.

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości z Zakopanego, którzy objęli prowadzenie w 31. minucie po golu Maksymiliana Kozioła. Łęgi Nowa Biała musiały gonić wynik w drugiej części spotkania.

W drugiej połowie Mateusz Knurowski wziął sprawy w swoje ręce, najpierw wyrównując na 1:1, a potem wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 2:1. KS Zakopane II zdołało jednak wyrównać na 2:2, ale końcowe słowo należało do Knurowskiego, który w 90. minucie wykorzystał rzut karny, zapewniając Łęgom zwycięstwo 3:2.

Zespół Łęgi Nowa Biała po zaciętym meczu wywalczył trzy punkty, które pozwalają utrzymać się w walce o czołowe miejsca w tabeli. W przyszłym tygodniu drużyna zmierzy się z Gorc Ochotnica w ostatnim meczu jesiennej rundy sezonu.