Jak głosowała Nowa Biała? » nowabiala24.pl

Jak głosowała Nowa Biała?

W minioną niedzielę w Polsce miała miejsce pierwsza tura wyborów prezydenckich. Podczas głosowania w lokalach wyborczych, mogliśmy oddać swój jeden głos na jednego z jedenastu kandydatów ubiegających się o urząd prezydenta.

Według danych PKW, w Nowej Białej uprawnionych do głosowania było 1136 osób. Z prawa do głosowania skorzystało 646 osób, co daje frekwencję na poziomie 56,87%.

Najczęściej głosowaliśmy, bo aż prawie 65% z nas, na ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudę. Zbliżone wyniki otrzymali kolejni dwaj kandydaci, to jest Rafał Trzaskowski oraz Szymon Hołownia. Odpowiednio uzyskali oni 11,86% i 11,39% głosów. Poza podium znaleźli się: Krzysztof Bosak (6,55%) oraz Władysław Kosiniak-Kamysz (4,52%).

Robert Biedroń uzyskał poparcie zaledwie czterech osób (0,62% poparcia), a Paweł Tajno mógł liczyć na poparcie zaledwie jednej osoby (0,15%).

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w sytuacji, gdy żaden z kandydatów podczas głosowania w pierwszej turze nie uzyskuje ponad 50% poparcia (ogólnokrajowego) – przeprowadza się głosowanie w drugiej turze. 12 lipca ponownie pójdziemy do urn wyborczych, gdzie swój głos oddamy na Andrzeja Dudę bądź Rafała Trzaskowskiego.

Jak wskazują ostatnie sondaże wyborcze, rywalizacja tych dwóch kandydatów w drugiej turze będzie bardzo ostra! Obaj uzyskują bardzo porównywalne poparcie. Przez co o wyniku zdecyduje niewielka różnica głosów.

Źródło: Państwowa Komisja Wyborcza

1 komentarz

  1. Pingback: Wyniki drugiej tury wyborów » nowabiala24.pl

Skomentuj teraz!