Czasowe zamknięcia dróg w weekend » nowabiala24.pl

Czasowe zamknięcia dróg w weekend

W dniach 24 – 26 lipca będzie organizowany na terenie Podhala i Spisza wyścig kolarski Nowy Targ Road Challenge. Trasa wyścigu będzie prowadzona po drogach publicznych oraz ścieżkach rowerowych. Czekają nas czasowe zamknięcia dróg. Mieszkańców Nowej Białej utrudnienia spotkają w sobotę 25 lipca.

Organizatorzy proszą o zachowanie szczególnej ostrożności po trasie przebiegu wyścigu w związku ze wzmożonym ruchem kolarzy.

Utrudnienia w piątek 24 lipca

W dniu 24.07.2020 będzie odbywała się jazd indywidualna na czas pod drodze rowerowej na odcinku Frydman- Falsztyn- Niedzica Zamek ul. Nad Zalewem, w związku z tym droga rowerowa będzie zamknięta w godz. 13:30- 18:30, natomiast na odcinkach dojazdowych do domów, mieszkańcy będą mogli dojechać podczas 15 minutowych przerw między startami zawodników. Start pierwszego zawodnika o godz. 14:00 przyjazd jego na metę ok. 14:20, a ostatniego ok. 18:30. W Niedzicy w ul. Nad Zalewem wjazd mieszkańców możliwy od strony jeziora.

Utrudnienia w sobotę 25 lipca

W dniu 25.07.2020 zawodnicy startują o godz. 9:00 w Białce Tatrzańskiej przy basenach Terma Bania, w związku ze startem będzie wstrzymany ruch na czas przejazdu 8:55 – 9:05 na odcinku wyjazdowym z Term Bania w DK49 w lewo do zjazdu z DK49 w ul. Pod Grapą, dalej zawodnicy pojadą w kierunku Łapsz Niżnych gdzie wjadą na drogę rowerową do Dursztyna na jedną rundę przez Krempachy i Nową Białą, aby ponownie udać się w kierunku Łapsz Niżnych i tym razem na rundę drogą rowerową do Kacwina, z Kacwina do ronda w Niedzicy, a następnie Łapsze Niżne i w niech tym razem w prawo w kierunku Dursztyna i dalej tak jak wcześniej, będą pokonywać 2 takie rundy. Utrudnienia w ruchu będą głównie w okolicy skrzyżowań na czas przejazdu zawodników. Na odcinku drogi powiatowej, którym biegnie trasa szlaku Wokół Tatr w Łapszach Niżnych zawodnicy będą jechać w dwóch różnych kierunkach, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności!
Droga rowerowa na odcinku Dursztyn- Łapsze Niżne- Kacwin będzie zamknięta w godz. 9:30-13:00!
Z rund zawodnicy zjadą w Trybszu w kierunku Mety zlokalizowanej w Czarnej Górze na Litwince w okolicach godz. 11:30-12:30. Pierwsze kobiety są spodziewane o godz. 11:15, a mężczyźni ok. 12:00, związku z bezpieczeństwem zawodników z parkingu przy Krzyżu na Litwince nie będzie możliwości zjazdu w godz. 11:00-13:00

Podsumowując utrudnienia w Nowej Białej

W sobotę 25 lipca wyścig przejedzie przez Nową Białą, jak zostało to opisane we wcześniejszym akapicie. Na nasze szczęście kolarze przejadą tylko raz. Pojadą oni od strony Krempach (do których dojadą ścieżką rowerową od Dursztyna) i przejadą w Nowej Białej ulicą Główną a następnie ulicą Obłazową. Utrudnień należy spodziewać się między godziną 10 a 12.

Utrudnienia w niedzielę 26 lipca

W dniu 26.07.2020 zawodnicy startują o godz. 10:00 z okolic Miejskiej Hali Lodowej i jadą przez Rynek w kierunku ul. Grel, na czas przejazdu ruch będzie chwilowo ograniczony. Start ostry nastąpi po przejechaniu przejazdu kolejowego na ul.Grel. W związku z lokalizacją mety na ul. Grel za przejazdem kolejowym odcinek od przejazdu do wyjazdu na drogę powiatową w Trutym będzie wyłączony z ruchu w godz. 9:30- 14:00.
Dalej zawodnicy jada do Pyzówki, gdzie jadą tylko raz i dalej drogą rowerową do Krauszowa, dalej przez Długopole, Dział, Pieniążkowice dojeżdżają do Odrowąża, gdzie rozpoczynają rundy przez Beskid, Bukowina Osiedle, Podszkle, Piekielnik, Zauczne i w Odrowążu po przejechaniu 3 rund przez mężczyzn i 2 przez kobiety jadą prosto w kierunku Pieniążkowic, Działu, Długopola, Krauszowa, aby tutaj wjechać na drogę rowerową i z niej w kierunku Morawczyny i przez Trute na Metę w Nowym Targu przy ulicy Grel. Zjazd z Bukowiny Osiedle w kierunku Odrowąża w w godz. 10:30-12:30, będzie ograniczony na czas zawodów, zaleca się objazd przez Podszkle i Piekielnik.
Na czas przejazdu będzie zamknięta droga rowerowa na odcinku Pyzówka- Morawczyna- Krauszów. Pierwsi zawodnicy spodziewani są ok. godz. 12:00

Więcej informacji na stronie internetowej wyścigu Nowy Targ Road Challenge.

Komentowanie jest wyłączone.