Nowa Biała: Pogrzeb tragicznie zmarłych nastolatków. "Do zobaczenia..."

Ostatnie pożegnanie. Do zobaczenia…

W kościele parafialnym pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Białej miały miejsce wspólne uroczystości pogrzebowe trzech młodych mieszkańców – Bartka, Arka i Bartka, którzy zginęli w noworoczny poranek. W pogrzebie licznie wzięli udział najbliżsi, znajomi, koledzy, przyjaciele i mieszkańcy. Zmarłych pochowano na cmentarzu parafialnym w Nowej Białej.

Mszę świętą pogrzebową koncelebrowali: obecny ksiądz proboszcz Zbigniew Kosowski, a także wieloletni proboszcz parafii w Nowej Białej ksiądz Tadeusz Korczak, który zmarłych przygotowywał do I Komunii Świętej, Bierzmowania i przyjmował w poczet ministrantów. Obecny był również proboszcz z Dursztyna – o. Józef Kiełbasa OFM.

W uroczystości wzięły również delegacje z pocztami sztandarowymi ze szkół średnich, których uczniami byli zmarli oraz jednostki OSP.

Zgodnie z zapowiedzą ks. Zbigniewa Kosowskiego, na naszej stronie internetowej zamieściłem listę mszy świętych zamówionych w intencji świętej pamięci Bartka, Arka i Bartka.

Spoczywajcie w Pokoju, niech Wam ziemia lekką będzie. Do zobaczenia…

O bolesnej dla Nowej Białej tragedii piszemy w artykule: Tragedia w Nowej Białej. W noworoczny poranek, po imprezie sylwestrowej, w wyniku zaczadzenia tlenkiem węgla zginęło trzech młodych mieszkańców Nowej Białej.

Zdjęcia M. Adamowskiego z lotu ptaka w Podhale24.pl

Skomentuj teraz!