Tragedia w Nowej Białej, jak do niej doszło » nowabiala24.pl

Tragedia w Nowej Białej

Nieoficjalnie potwierdzają się pierwsze informacje, dotyczące przyczyn tragedii do jakiej doszło w Nowej Białej w noworoczny poranek. Trzech młodych mężczyzn zmarło przez zaczadzenie – informuje serwis RMF24.pl.

Przyczyny tragedii w Nowej Białej

Przypomnijmy, w noworoczny poranek, na terenie szatni przy boisku sportowym w Nowej Białej znaleziono trzech nieprzytomnych młodych mężczyzn, 18-latka i dwóch 19-latków. Byli oni uczestnikami imprezy sylwestrowej, organizowanej w budynku szatni klubu sportowego LKS Łęgi Nowa Biała. Nieprzytomnych nastolatków znalazł jeden z ich ojców, który postanowił poszukać syna, gdy ten nie wrócił na noc do domu. Pomimo długiej reanimacji nie udało się przywrócić życia nastolatkom.

Do tragicznego zdarzenia doszło w Nowej Białej. Nie żyje trzech nastolatków z naszej miejscowości https://nowabiala24.pl/2021/01/noworoczna-tragedia/

Opublikowany przez Nowa Biała Piątek, 1 stycznia 2021

Do śmierci trzech nastolatków, doszło poprzez zaczadzenie tlenkiem węgla, którego źródłem był pracujący wewnątrz budynku agregat prądotwórczy. W trakcie imprezy – według relacji – znajdował się on na zewnątrz budynku szatni. Został on wniesiony do środka pod koniec imprezy, chcąc chronić go przed potencjalną kradzieżą. Był wyłączony.
Jednak noworoczna noc była zimna. Trzej nastolatkowie, pozostający na noc w budynku, a będący ofiarami tego tragicznego zdarzenia, postanowili ogrzać się, włączając grzejnik, który zasilany był energią z agregatu prądotwórczego. Pracujący agregat najprawdopodobniej był przyczyną ich zaczadzenia.

Śledczy badali m.in. poziom hemoglobiny we krwi. Ofiary nie miały żadnych śladów, które mogłyby świadczyć, że coś innego przyczyniło się od ich śmierci – wynika z nieoficjalnych informacji reportera RMF FM.

RMF24.pl

Prokuratura prowadzi śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Przesłuchano już kilkanaście osób, w tym właściciela ośrodka sportowego, w którym doszło do tragedii. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu. 

Tragedia dla całej miejscowości

Mieszkańcy Nowej Białej są zdruzgotani całą tą sytuacją. Jak już pisałem w poprzednim artykule, przy budynku klubu sportowego pojawiły się znicze, zapalane przez mieszkańców i znajomych chcących pomodlić się przez chwilę.

Nie tak miał się rozpocząć Nowy Rok…. 🕯️🕯️ W Nowej Białej cisza, zaduma, pamięć. Światła lampek, ozdoby świąteczne wygaszone. Więcej informacji: https://bit.ly/3b0G8J8

Opublikowany przez Nowa Biała Piątek, 1 stycznia 2021

– To byli dobrzy chłopcy. Byli aktywni, udzielali się społecznie, byli strażakami, brali udział w zawodach, dwóch z nich to piłkarze. Byli pełni energii, życia. Trudno się pogodzić z tym, że odeszli w kwiecie wieku, gdy życie było jeszcze przed nimi – mówi sołtys wsi Krystyna Węglarz dla serwisu Podhale24.pl. – Cała miejscowość łączy się w bólu z rodzinami zmarłych. Ludzie wyłączyli świąteczne ozdoby, wszystko ucichło, ludzie modlą się za rodziny i zmarłych. To dla nas wszystkich wielka tragedia – dodaje.

Pogrzeb

Uroczystość pogrzebowa będzie miała miejsce 7 stycznia o godzinie 13:00 w kościele pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Białej – nekrologi.

Kolejny bolesny cios

Serwis Podhale24.pl pisze o innym bolesnym doświadczeniu mieszkańców Nowej Białej, do którego również często wracają obecnie nasi mieszkańcy, siedem lat temu w wypadku samochodowym zginęło dwóch młodych mieszkańców naszej miejscowości.

Ocena mediów

W Internecie, a szczególnie na stronach internetowych prowadzonych przez największe krajowe gazety codzienne, a dokładnie tak zwane brukowce, publikowane są bardzo bolesne artykuły. Dodatkowo okraszone bardzo trudnymi i bezpośrednimi zdjęciami z miejsca tragedii. Skupiając się na sensacji, grając emocjami czytelników. Strona nowabiala24.pl nie zgadza się na takie działania – nie udzielamy dziennikarzom informacji na tematy wrażliwe, naruszające prywatność rodzin i uczestników imprezy. Uszanujmy prywatność i bolesne emocje, jakie towarzyszą rodzinom i znajomym ofiar.

Źródło: [1] [2]

2 komentarze

  1. Pingback: Nowa Biała: Pogrzeb tragicznie zmarłych nastolatków. "Do zobaczenia..."

  2. Pingback: We czwartek pogrzeb tragicznie zmarłych » nowabiala24.pl

Skomentuj teraz!