Goprowcy posprzątali Przełom Białki » nowabiala24.pl

Goprowcy posprzątali Przełom Białki

Blisko czterdzieści worków pełnych śmieci – tak wygląda bilans akcji zorganizowanej przez Podhalańską Grupę GOPR, której celem było uprzątnięcie terenu Rezerwatu Przyrody Przełom Białki.

– Dzięki akcji zorganizowanej przez Grupa Podhalańska GOPR udało nam się z grubsza ogarnąć Skałki nad Przełomem Białki. Efektem było uzbieranie ok. 40 worków śmieci. Jest to przykre, jest to wstyd i nie mieści mi się w głowie to, że na tak małym obszarze jest tyle śmieci. TRAGEDIA!!! – pisze w poście na Facebooku Michał Król.

Dzięki akcji zorganizowanej przez Grupa Podhalańska GOPR udało nam się z grubsza ogarnąć Skałki nad Przełomem Białki….

Opublikowany przez Michal Krol Piątek, 23 kwietnia 2021

– Składamy gorące podziękowanie Grupie Podhalańskiej GOPR pod przewodnictwem Pana Bartłomieja Sięki, którzy zorganizowali akcję sprzątania Przełomu Białki w Nowej Białej oraz Krempachach w piątek 23.04.2021 roku. W akcji brało udział około 20 osób, ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR, ich rodzin oraz sympatyków GOPR. Z relacji Pana Bartłomieja po stronie Obłazowej został posprzątany teren od parkingu dzierżawionego przez Gminę do parkingu prywatnego, pomiędzy drogą a rzeką. Zostały również posprzątane miejsca trudno dostępne na skale natomiast po stronie Kramnicy posprzątano teren pod ścianą oraz trasę dojścia przez pola, jak również miejsca trudno dostępne na skale. – czytamy na stronie internetowej UG Nowy Targ.

fot. @MichalKrolClimber – Michał Król

1 komentarz

  1. Pingback: Wielkie porządki! » nowabiala24.pl