Uprzejma prośba o pomoc i włączenie się w tworzenie wydarzenia. Archiwalne zdjęcia Nowej Białej » nowabiala24.pl

Uprzejma prośba o pomoc i włączenie się w tworzenie wydarzenia. Archiwalne zdjęcia Nowej Białej

Urząd Gminy w  Nowym Targu chce wydać publikację w formie albumu o zmianach jakie zaszły w naszej przestrzeni w  poszczególnych  miejscowości w tym Nowej Białej.  Publikacja dotyczyć będzie głównie zmian w ostatnich  40 – 30 lat  i wcześniej. Sprawy te zostaną przedstawione w formie  zdjęć, które mają pokazać obiekty, tereny dawniej i po remoncie, modernizacji, rozbudowie lub nowe wybudowane.

W związku z tym, bardzo proszę o udostępnienie zdjęć, głównie obrazujących sytuację, stan poprzedni, dawny w Nowej Białej.  Najlepiej żeby to były zdjęcia pokazujące sytuację ogólną obrazującą dawną zabudowę (budynki mieszkalne i gospodarcze), dawnego wyglądu obiektów użyteczności publicznej,  dawnego stanu naszych ulic jeszcze bez chodników i nawierzchni asfaltowej.

Jeżeli ktoś będzie uprzejmy udostępnić zdjęcia, to proszę je opisać z tyłu, od kogo pochodzą i które to mniej więcej lata, oczywiście o ile to możliwe. Zdjęcia zostaną zeskanowane, skopiowane  a oryginały, zapewniam, zostaną z powrotem oddane przeze mnie, właścicielowi.  Myślę, że w przyszłości można będzie  te zdjęcia wykorzystać do zrobienia wystawy o dawnej Nowej Białej.

Pokażmy jakie to były czasy, jaki był obraz tej ziemi, tej wsi, w czasach naszych Dziadków i Ojców.

Uprzejmie proszę o życzliwość i zrozumienie sprawy. Od razu dziękuję za każdą pomoc i przychylność.
W przypadku pytań służę wszelką informacją.

Pozdrawiam serdecznie Was wszystkich,
Paweł Długi

Z Pawłem Długim można skontaktować się za pośrednictwem maila (można też użyć zakładki kontakt na naszej stronie), za pośrednictwem Facebooka (link do profilu) lub osobiście.

Komentowanie jest wyłączone.