Dzień Strażaka 2023 » nowabiala24.pl

Dzień Strażaka 2023

Dzień Strażaka to coroczne święto, które w Polsce obchodzone jest 4 maja. Jednakże, część uroczystości przenoszona jest na 3 maja, który jest dniem wolnym od pracy. Jest to wyjątkowy dzień dla wszystkich strażaków, którzy na co dzień pełnią ważną rolę w ochronie ludzi i mienia.

Dzień Strażaka to coroczne święto obchodzone w Polsce 4 maja, które zostało ustanowione uchwałą Sejmu RP w 2003 roku. Patronem strażaków jest św. Florian, który żył w III wieku w Rzymie i był dowódcą jednego z oddziałów strażackich. Legenda głosi, że podczas jednego z pożarów św. Florian uratował dom z dzieckiem, a następnie zniknął, zostawiając po sobie jedynie zapach kwiatów. Z tego powodu św. Florian jest uważany za patrona strażaków i ochrania ich przed niebezpieczeństwami.

W tym roku, strażacy ochotnicy z OSP w Nowej Białej, przypieczętowali swoją obecność w tym święcie w trakcie mszy świętej w kościele parafialnym w Nowej Białej. W ten dzień założyli galowe mundury i przeszli z pocztem sztandarowym do kościoła na nabożeństwo w ich intencji. To piękny gest, który pokazuje, że strażacy nie tylko chronią ludzi i mienie, ale także są częścią społeczności i dbają o jej wartości.

Dzień Strażaka to także okazja, by wyrazić swoją wdzięczność za trudną i niebezpieczną pracę, jaką codziennie wykonują strażacy. To oni w każdej chwili gotowi są poświęcić swoje życie dla ratowania innych. Dlatego też, w tym dniu warto podziękować im za ich służbę i złożyć życzenia bezpiecznej pracy i zdrowia.

fot. OSP Nowa Biała

 
Failed to get data. Error:
Quota exceeded for quota metric 'All requests' and limit 'All requests per day' of service 'photoslibrary.googleapis.com' for consumer 'project_number:965144024311'.

Komentowanie jest wyłączone.