Oczyszczalnia ścieków w Krempachach już działa » nowabiala24.pl

Oczyszczalnia ścieków w Krempachach już działa

17 stycznia dokonano technicznego otwarcia nowej oczyszczalni ścieków komunalnych w Krempachach. Tym samym rozpoczęła ona oczyszczanie ścieków od przyłączonych domów do sieci kanalizacyjnej w Krempachach. A już w przeciągu kilku lat do oczyszczalni wpłyną również ścieki z domów z Nowej Białej.

Budowa oczyszczalni ścieków w Krempachach rozpoczęła się w połowie 2018 roku, pochłaniając sporą część budżetu Gminy Nowy Targ w tym okresie – suma inwestycji (oczyszczalnia ścieków, sieć kanalizacji w Krempachach i Nowej Białej) będzie w sumie opierać się na około 36 milionach złotych. Działanie współfinansowane jest z środków zewnętrznych.

W otwarciu oczyszczalni uczestniczyli samorządowcy – Wójt Gminy Nowy Targ Jan Smarduch oraz Sołtys wsi Krempachy Józef Pietraszek, a także przedstawiciele wykonawcy i obsługi oczyszczalni ze strony Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

na podstawie krempachy.pl
fot. Franciszek Pacyga

 
Failed to get data. Error:
Quota exceeded for quota metric 'All requests' and limit 'All requests per day' of service 'photoslibrary.googleapis.com' for consumer 'project_number:965144024311'.