Przekop pod Białką » nowabiala24.pl

Przekop pod Białką

Od lutego firma Ekoinstal Sp. z o.o. z Suchej Beskidzkiej prowadzi prace związane z realizacją przekopu pod rzeką Białką. Przekopem, pod dnem rzeki, ma być przeprowadzona rura łączącą budowaną sieć kanalizacyjną w Nowej Białej z oczyszczalnią ścieków w Krempachach. Prace mają być powadzone bez ingerencji w chronione programem Natura 2000, koryto rzeki.

Po obu stronach rzeki przygotowane są już specjalne komory, gdzie będzie znajdowała się instalacja odpowiedzialna za prawidłowe przepompowywanie ścieków rurami pod dnem rzeki.

Za kilka tygodni nastąpi przepychanie rur – długich na 150 metrów – pod dnem koryta rzeki.

Wykop już jest. Teraz pod 5-stopniowym spadem będzie jeszcze robiony zjazd do komory, w której już montowane są potrzebne podzespoły i siłowniki

wyjaśnia dla krempachy.pl sołtys wsi Krempachy, Józef Pietraszek

Więcej o kanalizacji, w tym projekt sieci i zakres prac, znajdziesz w moim artykule z listopada 2019 roku: Kanalizacja za prawie 18 milionów złotych w Nowej Białej.

fot. F. Pacyga, J. Pietraszek
źródło: Krystyna Waniczek / krempachy.pl (13 lutego, 16 marca)

 
Failed to get data. Error:
Quota exceeded for quota metric 'All requests' and limit 'All requests per day' of service 'photoslibrary.googleapis.com' for consumer 'project_number:965144024311'.

Jeden komentarz

  1. Pingback: Trwa budowa kanalizacji » nowabiala24.pl