fbpx

Trwa budowa kanalizacji

Prace budowlane sieci kanalizacyjnej w Nowe Białej postępują! Wiele ulic, szczególnie na dole wsi, jest rozkopane – zdjęta częściowo jest nawierzchnia asfaltowa, a braki czasowo uzupełnione są ziemią i kamieniami.

Zaawansowane prace prowadzone są już na ulicy Stolarskiej (cała długość), Św. Floriana (cała od dołu do skrzyżowania z ul. Stolarską), cała ulica Cicha, Krzywa oraz Zielna. Prace powoli przenoszą się na ulicę Św. Katarzyny oraz ul. Ogrodową. Prawie 11 kilometrów sieci kanalizacyjnej w naszej miejscowości, wykonuje firma Ekoinstal Sp. z o.o. z Suchej Beskidzkiej wraz z podwykonawcami.

W tym okresie musimy szczególnie uważać, gdy poruszamy się samochodami po odcinkach, na których prowadzone są prace. Ponieważ prace postępują dosyć dynamicznie, często obejmują zasięgiem całą szerokość drogi. W związku z tym warto wtedy korzystać z głównej ulicy w miejscowości: ulicy Obłazowej i ulicy Głównej do poruszania się, jeśli to możliwe. Szczegółowe informacje można uzyskać u inżyniera budowy kanalizacji, o czym pisze w tym ogłoszeniu: Możliwe utrudnienia w przejezdności dróg.

Prace przy budowie sieci kanalizacyjnej

W Nowej Białej trwają zaawansowane prace przy budowie sieci kanalizacyjnej. Krótki materiał wideo poniżej, a wkrótce galeria zdjęć oraz podsumowanie na stronie internetowej nowabiala24.pl

Opublikowany przez Nowa Biała Poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Prace postępują również przy budowie rurociągu łączącego sieć kanalizacyjną w Nowej Białej z oczyszczalnią ścieków w Krempachach. Stalowa rura o długości prawie 150 metrów prowadzona jest pod dnem rzeki Białki. Więcej na ten temat w artykule: Przekop pod Białką.

Jeśli chcesz zobaczyć, jaki przebieg będzie miała budowana kanalizacja – zerknij do tego artykułu: Kanalizacja za prawie 18 milionów złotych w Nowej Białej.

fot. Staszek Krzysztofek

Skomentuj teraz!