Wspomóż dalsze działanie strony nowabiala24.pl » nowabiala24.pl

Wspomóż dalsze działanie strony nowabiala24.pl

Drodzy Czytelnicy, Drodzy Mieszkańcy,
dwa lata temu zainicjowałem działanie strony internetowej Nowej Białej pod adresem nowabiala24.pl. Celem działania strony jest stworzenie wirtualnej, internetowej kroniki, dostępnej z 24 godziny na dobę z każdego miejsca na ziemi. Wypełnionej bieżącymi informacjami, galeriami zdjęć, relacjami, ogłoszeniami. Pokazującymi życie naszej miejscowości.

Rok temu zbiórka, którą zorganizowałem, przebiła moje najśmielsze oczekiwania. Udało się nam zebrać okazałą kwotę, dzięki czemu bez problemu mogłem opłacić najważniejsze koszty jak zakup serwera na kolejny rok, wykup domeny czy certyfikaty SSL. Teraz ponownie przyszedł czas na opłacenie faktur proforma wystawionych przez firmę hostingową.

Zbiórkę znajdziesz pod adresem: zrzutka.pl/z/nowabiala24-2021

Jest to kwota 789,66 zł. W związku z tym piszę ten artykuł do Was drodzy Czytelnicy i proszę o pomoc, by strona mogła nadal działać.

Jak urosła nasza strona

Od kwietnia 2020 do kwietnia 2021 roku stronę odwiedziliście już ponad 273 tysiące razy. Rok temu, w tym samym czasie (w okresie od maja 2019 do kwietnia 2020) odwiedziliście stronę prawie 41 300 razy. To oznacza wzrost ruchu prawie siedmiokrotnie, rok do roku.

Każdy użytkownik średnio wyświetlił prawie 7 razy stronę. Średnia długość wizyty użytkownika na stronie wyniosła ponad półtorej minuty, a sesji takich było 73 880. Zatem strona była przeglądana w sumie przez 6 649 200 minut, co daje w sumie 4617 i pół dnia ciągłego przeglądania strony. (90*73880=6649200; 6649200/60=110820; 110820/24=4617.5)

Na ten moment, w repozytorium naszej strony znajduje się prawie 400 opublikowanych wpisów i artykułów. Na tej podstronie możesz podejrzeć kategorie wpisów i wpisy podzielone według miesiąca publikacji.

Środki niezbędne do dalszej działalności

Działanie strony opiera się wyłącznie na dobrowolnej i nieodpłatnej działalności – mojej i osób współtworzących tę stronę, czy przesyłających zdjęcia i informacje. Tutaj szczególnie podziękowania kieruję w stronę proboszczów naszej parafii (do księdza Tadeusza, Zbigniewa i Artura) za dobrą współpracę. Ponadto równie wielkie podziękowania należą się Panu Grześkowi Kołodziejowi (za fotorelacje z wydarzeń parafialnych) i wielu osobom przesyłających zdjęcia i informacje o wydarzeniach. W zakładce „Kontakt” starałem się wymienić wszystkie z imienia i nazwiska, którym należą się podziękowania za wkład w działanie niniejszej strony.

Zbiórkę znajdziesz pod adresem: zrzutka.pl/z/nowabiala24-2021

Do pierwszego tygodnia maja muszę dokonać opłat za następujące usługi, by strona mogła działać przez kolejny rok:

  1. koszt zakupu powierzchni serwera na kolejny rok (od maja 2021 do kwietnia 2022), w wysokości 493,23 złotych;
  2. koszt wykupu domeny (czyli prawa do adresu: nowabiala24.pl) na kolejny rok (od maja 2021 do kwietnia 2022), w wysokości 147,60 złotych;
  3. koszt zakupu certyfikatu SSL (czyli certyfikatu autoryzującego stronę, potwierdzającego jej wiarygodność, dzięki czemu bez problemu strona się wyświetla, a przeglądarki jej nie ignorują) na kolejny rok (od maja 2021 do kwietnia 2022), w wysokości 148,83 złotych.

Działanie strony aktualnie nie jest przez nikogo wspierane finansowo. Zaś wszelkie działania i prace na jej rzecz prowadzone są bezinteresownie i w ramach wolontariatu.

Zbiórka

W związku z tym, iż samodzielnie nie jestem w stanie pokryć tego znaczącego wydatku, postanowiłem, że przeprowadzę zbiórkę na ten cel. Dzięki temu będziecie mogli, jako stali czytelnicy wesprzeć finansowo dalsze działanie strony internetowej nowabiala24.pl.

Zbiórkę znajdziesz pod adresem: zrzutka.pl/z/nowabiala24-2021

Stworzyłem zbiórkę w portalu Zrzutka.pl, podobnie jak rok temu na rzecz działania strony i ponad trzy lata temu przy okazji zbiórki dla pogorzelców. Gdzie każdy może dokonać wpłaty dowolnej kwoty za pośrednictwem wielu narzędzi – za pośrednictwem: Blika, swojego internetowego konta bankowego (np. Pekao, PKO BP, Bank Ing, Aliot Bank itp.), PayU, karty Visa oraz Mastercard, Google Pay, czy po prostu jako przelew na poczcie.

Wpłaty możecie dokonać anonimowo lub podpisując się imieniem i nazwiskiem. Wystarczy zaznaczyć odpowiednią pole w formularzu.

Jak dokonać wpłaty

Wejdź na podstronę zrzutka.pl/z/nowabiala24-2021 i kliknij przycisk „Wpłać”, a następnie wprowadź kwotę przekazywanej wpłaty i metodę płatności. Wprowadź swoje dane osobowe (imię nazwisko, e-mail), zaakceptuj regulamin. W kolejnym kroku będziesz zapytany o chęć wsparcia działalności portalu zrzutka.pl – decyzja należy do Ciebie, możesz z tego zrezygnować. Dokonaj płatności online. I to już!

W trakcie zbiórki, a szczegółowo po jej zakończeniu opublikuję jej rozliczenie. Ile udało się zebrać, od kogo – jeśli wyrazicie zgodę, a przede wszystkim na co zostały środki przekazane. Czuję się zobowiązany w przypadku prowadzenia zbiórki do transparentności. Bieżące informacje o postępie będziecie mogli śledzić na stronie zrzutki w zakładce aktualności, a także, i przede wszystkim, na naszym profilu na Facebooku.

Dalsze losy

Strona internetowa nowabiala24.pl jest stroną internetową działającą i na bieżąco aktualizowaną. By najważniejsze informacje były zawsze dostępne w jak najszybszym czasie. Na zebranie informacji, przygotowanie artykuły i jego publikację potrzeba dużo pracy i czasu. Dążę do tego by odbudować znaczenie strony internetowej naszej miejscowości, by na nowo spora część mieszkańców oraz rodaków za granicą, korzystała z niej na co dzień. Jako podstawowe źródło informacji na temat tego co się u nas dzieje.

By strona internetowa nowabiala24.pl mogła nadal działać w obecnej formie – zamieszczać najnowsze artykuły, galerie zdjęć, ogłoszenia itp., niezbędne jest przedłużenie umowy hostingu strony oraz wykup domeny. Dzięki temu strona nowabiala24.pl będzie mogła nadal służyć nam wszystkim!

Masz pytania?

Jeśli masz pytania, chętnie na nie odpowiem, gdyż zależy mi – tak jak i Wam – na dalszym istnieniu naszej strony internetowej. Jeśli masz jakąś propozycję, albo problemy z dokonaniem wpłaty na zrzutkę, również pomogę.

Możecie mnie znaleźć na Facebooku, a także kontaktować się mailowo: st.krzysztofek@nowabiala24.pl

Dziękuję Wam wszystkim za liczne odwiedziny strony, aktywność na niej, a także za udzielone mi zaufanie oraz wsparcie,
Stanisław Krzysztofek