Łęgi wygrywają z drużyną Spływ Sromowce Wyżne » nowabiala24.pl

Łęgi wygrywają z drużyną Spływ Sromowce Wyżne

Sromowce Wyżne, 11 czerwca – W niedzielny wieczór na boisku przy Granicznej 32 w Sromowcach Wyżnych odbył się niezwykle emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Spływu Sromowce Wyżne a Łęgów Nowa Biała. Spotkanie, które odbyło się w ramach 16. kolejki Podhalańskiej Klasy B Grupy 2 w sezonie 2022/2023, przyniosło wiele goli, a ostatecznie goście triumfowali rezultatem 4:1.

Już pierwsza połowa przyniosła emocje, chociaż początkowo żadna z drużyn nie zdołała pokonać bramkarzy. Dopiero w 43. minucie zawodnik Łęgów Nowa Biała, Damian Gołębiowski, przełamał impas i strzelił pierwszego gola dla swojego zespołu, ustalając tym samym wynik do przerwy na 1:0 na korzyść gości.

Po zmianie stron, Łęgi Nowa Biała kontynuowały swoją skuteczną grę i szybko podwyższyły prowadzenie. W 48. minucie Jakub Cerwas skierował piłkę do siatki, zdobywając drugiego gola dla swojego zespołu i sprawiając, że wynik wzrósł na 2:0. Kilka minut później Sylwester Skwarek dołożył kolejnego gola dla gości, podwyższając prowadzenie do 3:0 w 58. minucie.

Drużyna Spływu Sromowce Wyżne nie poddawała się i próbowała odrabiać straty. W 60. minucie Mateusz Olejarz zdołał zdobyć honorową bramkę dla swojego zespołu, redukując wynik na 3:1. Jednak Łęgi Nowa Biała nie zamierzały odpuszczać i w 78. minucie to Sebastian Łojek wpisał się na listę strzelców, ustalając ostateczny wynik meczu na 4:1 dla gości.

Skład drużyny Łęgi Nowa Biała:
Skład podstawowy: Jakub Cerwas, Wojciech Dudas, Damian Gołębiowski, Michał Hełdak, Mateusz Knurowski, Sebastian Łojek, Paweł Majerczak (B), Piotr Pietraszek, Adrian Skwarek, Sylwester Skwarek, Roman Sołtys (C)
Skład rezerwowy: Krzysztof Brawiak, Jan Cerwas, Andrzej Gołębiowski, Szymon Słowik, Michał Surma (B)
Trenerzy: Dawid Kuźniar (Trener), Roman Soltys (Kierownik Drużyny)

Skład drużyny Spływ Sromowce Wyżne:
Skład podstawowy: Dominik Bańkosz, Karol Bukowski, Alan Janczy, Bartosz Kowalczyk, Szymon Kowalczyk (B), Wiktor Kowalczyk, Mateusz Olejarz (C), Sebastian Półchłopek, Paweł Sproch, Damian Walkowicz, Dawid Walkowicz
Skład rezerwowy: Paweł Bańkosz, Dawid Kowalczyk, Jakub Kowalczyk
Trenerzy: Robert Wach (Trener), Jerzy Kliś (Kierownik Drużyny)